Інтерфакс-Україна
16:08 25.01.2019

75 країн СОТ візьмуть участь у підготовці всесвітньої угоди про електронну комерцію

2 хв читати
75 країн СОТ візьмуть участь у підготовці всесвітньої угоди про електронну комерцію

Учасники неформальної міністерської зустрічі Світової організації торгівлі (СОТ), що відбулася у п'ятницю в рамках Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) у Давосі, затвердили заяву про початок предметних переговорів із регулювання електронної торгівлі.

У повідомленні Єврокомісії зазначається, що до групи країн, які прийняли рішення розпочати переговори, входять 28 держав Європейського союзу і ще 47 країн, зокрема й США, Китай та Японія.

Обсяг світової електронної комерції перевищує $ 25 трлн і продовжує зростати швидкими темпами. Чинні правила не переглядали з 1997 року, і вони стосуються лише фінансового сектора.

Головним питанням в останні роки залишалась участь Китаю в цих переговорах всередині СОТ.

Як заявив агентству Bloomberg представник КНР при СОТ Чжан Сянчен, Пекін, у кінцевому підсумку, вирішив приєднатися до переговорів через побоювання кризи у світовій торгівлі. "Світова торгівля перебуває в глибокій кризі. За таких умов запуск переговорів про електронну комерцію відчутно відновить значимість функції СОТ як переговорного майданчика і підвищить довіру до багатосторонньої торговельної системи і економічної глобалізації" - пояснив він рішення Китаю долучитися до переговорів.

Домовленості про початок нового обговорення свідчать про те, що "СОТ усе ще жива, і що ми готові зайнятися одним із найскладніших питань світової торгівлі - електронною комерцією", заявила член Єврокомісії з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем.

Низка великих інтернет-ритейлерів, зокрема й Amazon, позитивно оцінили повідомлення про початок переговорів.

"Amazon вітає прогрес, досягнутий цього тижня, у вигляді спільної заяви групи країн про переговори за всесвітньою угодою про електронну комерцію", - йдеться в повідомленні компанії. Amazon розраховує, що така угода буде корисною як для покупців, так і для продавців-партнерів компанії, оскільки знизить бар'єри, що перешкоджають електронній комерції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міністр фінансів України оцінює дефіцит фінансування на 2026р у EUR16 млрд

Україна отримає від Японії понад $246 млн

Міністри фінансів G7 обговорили варіанти посилення тиску на РФ

Ексголова Держтуризму Олеськів: ЄС посилює довіру до туристичного ринку, захищаючи споживачів і бізнес, а Україна досі стоїть на місці

Держгеонадра призначили на 11 грудня аукціон на 4 вуглеводневі ділянки за ціною в 0,5 млрд грн

Обсяг поставок LNG із США "Нафтогазом" та ORLEN досяг 400 млн куб. м

Рішення суду ЄС скасовує держфінансування проєкту АЕС "Пакш-2" в Угорщині, але не забороняє будівництво

Банки з часу підписання меморандуму в червні-24 видали енергокредитів на 1,4 ГВт

"Метінвест" завершив I півріччя зі збитком $58 млн, EBITDA знизилось на 49%

Україна відкриє рахунок в НБУ для акумуляції внеску в бюджет ЄС, проте просить відтермінувати деякі норми

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА