Інтерфакс-Україна
12:04 28.01.2019

НАН України підтвердила перспективність впровадження Hyperloop у країні

2 хв читати
НАН України підтвердила перспективність впровадження Hyperloop у країні

Національна академія наук України (НАНУ) підтвердила перспективність впровадження технології Hyperloop у країні, презентувала кроки, що будуть базисом для реалізації проекту, повідомляється на сайті Міністерства інфраструктури.

Під час науково-технологічного дослідження НАНУ впровадження технології Hyperloop в Україні вчені оцінили пасажиропотоки, промисловий потенціал країни.

"Вчені переконані: виробничі потужності, інвестиційні можливості та управлінські переваги нададуть можливість успішно розвивати проект Hype.ua. За їхніми оцінками, Hyperloop може не лише стати новим самостійним видом транспорту, а й спонукати розвиток супутніх галузей", - зазначає міністерство.

За його даними, в роботі над проектом Hype.ua братимуть участь Агентство розвитку Дніпра, Платформа розвитку інновацій, інноваційний парк UNIT.City, ДП ВО "Південмаш", "Український інститут майбутнього", "Хемфрі Інжиніринг", Каховський завод електрозварювального устаткування і держконценр "Укроборонпром".

Як повідомлялося, в травні 2018 року Центр транспортних інновацій Hype.ua відібрав Дніпро як центру будівництва тестового майданчику для Hyperloop, планує зосередитися на розробці технічної документації. На початку 2018 року Мінінфраструктури заснувало в цьому місті Центр транспортних інновацій Hype.ua, що має створити першу тестову площадку для Hyperloop.

На веб-сайті міністерства 21 лютого 2018 роки з'явився анонс "Hyperloop в Україні" без уточнення подробиць, а на сторінці в соцмережі Facebook міністр Володимир Омелян коротко написав: "Really. Inception" (Насправді. Початок).

Тим часом Україна не значиться серед країн, які розглядалися для реалізації цього проекту. Найближчою країною, яка могла б бути в ньому учасником, є Польща.

Hyperloop - проект вакуумного поїзда, запропонований у 2012-2013 рр. американським венчурним капіталістом Ілоном Маском. Наразі проект не реалізовано. Найбільшу активність в його втіленні проявляють компанії Virgin Hyperloop One і Hyperloop Transportation Technologies (HTT).

Крім того, днями стало відомо, що штат Махараштра (Індія) оголосив про намір побудувати Hyperloop між двома містами і підписав історичну угоду з Virgin Hyperloop One. Розроблений маршрут зв'яже центральну Пуну, міжнародний аеропорт Наві Мумбаї і Мумбаї.

Перша пасажирська лінія високошвидкісної системи Hyperloop від компанії HTT, за словами її голови Дірка Альборна, відкриється в 2022 році.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА