Інтерфакс-Україна
10:29 01.02.2019

Платіжний баланс України у 2018 році зведено з профіцитом $2,9 млрд

1 хв читати
Платіжний баланс України у 2018 році зведено з профіцитом $2,9 млрд

Профіцит платіжного балансу України у 2018 році зріс порівняно з попереднім роком на 12,1% - до $2,88 млрд, такі попередні дані оприлюднив Національний банк України (НБУ).

"Позитивне сальдо платіжного балансу фіксується четвертий рік поспіль. Зокрема, минулого року насамперед завдяки значному припливу капіталу за фінансовим рахунком: отриманню офіційного фінансування від міжнародних партнерів і залученням на зовнішніх ринках", - зазначив регулятор у своєму прес-релізі.

Згідно з даними НБУ в 2018 році дефіцит поточного рахунку збільшився до $4,65 млрд із $2,44 млрд роком раніше через розширення дефіциту торгівлі товарами. Cприятлива зовнішньоекономічна кон’юнктура впродовж більшої частини року та високий урожай зернових і олійних культур 2018 року підтримували зростання експорту товарів. Проте ускладнення перевезень в Азовському морі та проведення ремонтів на окремих підприємствах стримували його зростання, пояснює регулятор.

Він додає, що стійкий внутрішній попит та високі ціни на енергоносії зумовили вищі темпи зростання імпорту товарів порівняно з експортом.

За даними НБУ, експорт товарів за 2018 рік зріс на 9,2% - до $43,34 млрд, тоді як імпорт - на 14,0%, до $56,3 млрд.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС безстроково заморозив російські активи - AP

Diligent Capital Partners очолила $12 млн раунд інвестицій у філіппінський необанк Tonik

Україна за 11 міс. значно знизила експорт титановмісних руд, у березні-листопаді поставок не було

Бельгія вимагає від ЄС "автономних" гарантій за кредит Україні у розмірі EUR210 млрд – ЗМІ

ТОК Gulliver частково відновив роботу

АРМА озвучила пріоритети держави в управлінні активами IDS Ukraine

Ціна на дрова для населення та соцсфери до кінця опалювального сезону не зміниться – "Ліси України"

"ТК Домашній текстиль" у грудні почала експорт продукції в Швецію і новим партнерам з Балтії та Румунії

Уряд ухвалив рішення про створення АТ "Гарантований покупець" на базі держпідприємства

Українські цукровики в 2026р будуть прагнути закріпитися на ринку ЄС, щоб забезпечити згодом його самодостатність - "Укрцукор"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА