Інтерфакс-Україна
13:15 18.02.2019

Вартість опалення для киян у січні в середньому збільшилася на 40%

2 хв читати

 Рахунки за централізоване опалення, які кияни отримали за січень 2019 року, в середньому зросли на 40%, у деяких випадках зростання сягнуло 60%, повідомила прес-служба КП "Київтеплоенерго".

Коментуючи значну зміну вартості теплоенергії, у відомстві зазначили, що, окрім підвищення тарифів (на 22%) на послуги централізованого опалення і гарячого водопостачання, яке набуло чинності з 1 січня 2019 року, на нього також вплинула низька середньомісячна температура.

"Температура в січні була на 2 градуси нижча (-4,5ºС), ніж середньомісячна температура за грудень минулого року, а це основний чинник, який впливає на обсяги споживання теплоенергії, для забезпечення комфортної температури в житлових приміщеннях із дотриманням норм. Крім того, з січня 2019 року почав діяти новий тариф. У результаті ці два фактори стали причиною збільшення нарахувань у платіжках за опалення", - наводить прес-служба КП слова директора СП "Енергозбут" Костянтина Лопатіна.

Він наголосив, що нарахування плати за опалення споживачам, що проживають у будинках, де встановлено лічильник теплоенергії, здійснюється пропорційно площі кожного окремого приміщення в житловому будинку. Водночас у будинках, де з якихось причин лічильник перебуває в неробочому стані, нарахування здійснюється відповідно до фактичних обсягів споживання за минулий опалювальний сезон. У будинках, де немає вузлів обліку, плату розраховують відповідно до норм споживання.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів постановою №867 від 19 жовтня 2018 року продовжив спецзобов'язання "Нафтогазу" продавати природний газ для населення, релігійних організацій і виробників теплової енергії до 1 травня 2020 року. Уряд також переглянув формулу розрахунку ціни для продажу газу за PSO, підвищивши її на 22,9% - до 8,55 тис. грн за 1 тис. куб. м (із ПДВ і витратами на транспортування і постачання).

Відповідно до цього Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг у грудні минулого року затвердила підвищення тарифів 26 виробників теплоенергії (ТКЕ) на опалення для населення і в такий спосіб привела їх у відповідність до підвищеної урядом із 1 листопада ціни на газ.

Перегляд регулятором тарифів на опалення з урахуванням нової ціни на газ був однією з обов'язкових умов Міжнародного валютного фонду (МВФ) для винесення нової програми stand by на затвердження ради директорів МВФ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

АМКУ дозволив групі BGV Буткевича придбати заводи "Аерок"

Програма ReArm Europe передбачає можливості закупівель продукції ОПК України – єврокомісар Домбровскіс

Польща запровадила санкції проти білоруського постачальника продукції "Гродно Азоту"

ЄС планує надавати Україні по EUR1 млрд ERA-фінансування щомісяця до листопада і EUR6 млрд у грудні-2025 – Домбровскіс

Держбюджет може недоотримати 1,1 млрд грн через мінімізацію рентних платежів за користування надрами - БЕБ

Італія спрямовує 9 млн євро на підтримку агросектора України в Одеській області

Нацбанк очікує запуск усіма системними банками миттєвих переказів у I півріччі-2025

ПРООН від початку війни надала "Укренерго" підтримку на EUR20 млн

Темпи зростання реального ВВП у лютому уповільнились до 0,5% - ІЕД

Італія оголосила конкурс на очищення українських земель з бюджетом EUR6 млн

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА