16:09 22.02.2019

НБУ завершив пілотний проект е-гривня, оцінює перспективи інструменту

2 хв читати
НБУ завершив пілотний проект е-гривня, оцінює перспективи інструменту

Національний банк України (НБУ) завершив розширений пілотний проект запуску електронної гривні (е-гривня) і продовжує вивчати перспективи застосування відповідного інструменту, повідомив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку центробанку Олександр Яблунівський.

"Наприкінці минулого року ми запустили практичний пілот, коли цей інструмент випускали для співробітників НБУ за наявною методологією, щоб оцінити практичний аспект його використання, сили центробанку в реалізації таких інструментів, та отримати якийсь відгук від користувачів. Наразі пілот завершено. Ми підготували аналітичну записку , і будемо розглядати її на правлінні Нацбанку", - сказав він на прес-конференції в Києві в п'ятницю.

Згодом в НБУ оприлюднять аналітичну записку, що міститиме аналіз як практичного пілотного проекту, так і світових тенденцій у цій сфері.

О.Яблунівський також зазначив, що на сьогодні в світі немає єдиного розуміння і єдиної стратегії розвитку таких валют. Більш того, лише поодинокі центробанки світу перейшли до практичної фази дослідження, замість теоретичних міркувань щодо впливу таких інструментів на монетарну політику та на екосистему розрахунків.

"Тому, ми в цьому питанні, можна навіть сказати, випередили світових лідерів, оскільки ми зробили крок у практичному дослідженні, нехай і невеликому", - сказав він.

Представник НБУ також звернув увагу, що багато цифрових валют (central bank digital currency, CDBC), таких як електронна гривня, плутають із криптовалютою та іншими інструментами.

"Ми не говоримо про криптовалюту, ми говоримо про цифрову валюту центрального банку. Вона може бути реалізована як на технології централізованого реєстру, так і децентралізованого. Це окреме питання, рішення якого випливає із цільової моделі (для е-гривні - ІФ), яку буде обрано", - наголосив О.Яблунівський.

Як повідомлялося, НБУ запустив наприкінці 2016 року дослідницький проект щодо можливого впровадження е-гривні - національної валюти на основі технології блокчейну.

На думку регулятора, е-гривня допоможе мінімізувати транзакційні витрати на переказ грошей від одного учасника платіжного ринку України іншому і одночасно здійснювати їх із практично миттєвою швидкістю.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укртранснафта" відновила транзит нафти до країн ЄС

Зеленський і Коболєв обговорили з делегацією США співробітництво в енергосфері та підготовку до опалювального сезону

Місія МВФ розпочала роботу в Україні

Опубліковано повідомлення про порушення Україною антидемпінгового розслідування стосовно імпорту сталевих безшовних гарячедеформованих труб із Китаю

Опубліковано повідомлення щодо продовження Україною антидемпінгового розслідування стосовно імпорту сталевих прутків із Білорусі та Молдови

"Астарта" завершила 1 кв.-2019 з чистим збитком EUR4,4 млн

Новий власник "Кузні на Рибальському" не згортатиме потужності

Курс гривні на міжбанку в понеділок зміцнився до 26,1375 грн/$1

Залишки коштів на Єдиному казначейському рахунку збільшилися з початку травня в 1,5 раза

Уряд оскаржив скасування націоналізації ПриватБанку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА