14:07 15.03.2019

Глава Ради НБУ розкритикував рішення регулятора зберегти облікову ставку на рівні 18%

2 хв читати
Глава Ради НБУ розкритикував рішення регулятора зберегти облікову ставку на рівні 18%

Голова Ради Національного банку (НБУ) Богдан Данилишин розкритикував рішення регулятора зберегти облікову ставку на рівні 18% річних у березні.

"Економічна кон'юнктура давала підстави для зниження облікової ставки. Однак і в березні зниження облікової ставки НБУ не відбулося. Вважаю, це не сприятиме підтримці економічного зростання. Думаю, час рухатися до того, щоб пріоритети в грошово-кредитній сфері більшою, ніж зараз, мірою збігалися з пріоритетами розвитку реального сектора економіки України", - написав він на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Б.Данилишин додав, що дії Нацбанку не повною мірою корелюють з поточною політикою провідних центробанків світу: "Отже, на тлі тенденцій до пом'якшення монетарної політики (ФРС і НБ КНР) або збереження її м'якою (ЄЦБ) Нацбанк України зберігає грошово кредитну політику відносно жорсткою".

Глава Ради зазначив, що наслідки "кредитної дієти" вже відчуваються - економіка України починає потроху гальмувати. Так, у січні поточного року зафіксовано падіння промислового виробництва на 3,3% (з корекцією на ефект календарних днів - на 2,9%), тоді як у січні минулого року було зафіксовано його зростання на 4,3%. У переробній промисловості у січні 2019 року проти відповідного періоду минулого року падіння становило 5,5%, у добувній промисловості і розробці кар'єрів - 1,6%. "Отже, активізація банківського кредитування промислових підприємств - актуальна. Серед її стримувальних чинників - досить високі кредитні ставки", - резюмував він.

Як повідомлялося, НБУ 14 березня знову вирішив залишити без зміни облікову ставку на рівні 18% річних. НБУ за підсумками попередніх трьох засідань монетарного комітету - 31 січень 2019 року, 13 грудня і 25 жовтня 2018 року - зберіг облікову ставку на рівні 18% річних. До цього центробанк шість разів підвищував вартість грошей: з 12,5% до 13,5% річних 27 жовтня 2017 року, потім до 14,5% річних з 15 грудня 2017 року, до 16% річних з 26 січня 2018 року, до 17% річних з 2 березня 2018 року, до 17,5% річних з 13 липня і до 18% річних з 7 вересня.

В останній раз центробанк знижував облікову ставку - до 12,5% з 13% річних - 26 травня 2017 року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ініціативи Ради НБУ з розширення своїх повноважень не є колегіальним рішенням

Немає жодних підстав для повернення ПриватБанку колишнім акціонерам, якими не були б рішення судів

Держбюджет у вересні отримає на 3,5 млрд грн більше від ПДВ, ніж торік - Сергій Верланов

Кабмін України підвищить прогноз зростання ВВП у 2020 році до 3,7%

Україна не змогла оскаржити у Верховному суді РФ рішення про компенсацію "Татнафті" $112 млн у справі "Укртатнафти"

Апеляційний суд Лондона зобов'язав екс-власників ПриватБанку до 12 листопада сплатити витрати банку в 10,9 млн фунтів стерлінгів

Консервативна оцінка уряду передбачає зростання ВВП за три роки на 12%, оптимістична - на 17,8%

Інвестиції в електропоїзди у Дніпропетровській і Запорізькій областях можуть становити EUR149 млн

"Нафтогаз" не штрафуватиме ОСББ за недобір і перебір газу

"Астарта" за 9 міс. скоротила продажі цукру на 12%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА