18:14 22.04.2019

Аграрний бізнес розраховує на активізацію Зеленським "земельного" питання

2 хв читати
Аграрний бізнес розраховує на активізацію Зеленським "земельного" питання

 Аграрний бізнес розраховує на вплив політичного авторитету новообраного президента Володимира Зеленського для активізації "земельного" питання в парламенті.

"Питання ринку землі - одне з тих, що хвилюють найбільше. Вирішення цього питання здебільшого перебуває під впливом Верховної Ради, тому лише політичний авторитет зможе допомогти гаранту сформувати нові правила, яких уже давно потребує народ", - сказав глава Української зернової асоціації Микола Горбачов у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Він додав, що новому президентові доведеться докласти значних зусиль, щоб зрушити питання про відкриття ринку землі "в більш цивілізовану площину".

"Ми очікуємо посилення впливу громадських організацій і професійних об'єднань. Це дасть змогу залучити максимальну кількість професійно підготовлених осіб до вирішення питань в аграрному секторі. АПК залишається одним із найважливіших для країни, тому впевнений: кадрові призначення будуть глибоко виваженими, не полягатимуть лише в політичних компромісах", - зазначив М.Горбачов.

Президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу", генеральний директор агрохолдингу ІМК Алекс Ліссітса також назвав земельну реформу одним із шести основних напрямів, які потребують змін.

"Одним із найвагоміших питань за своїм впливом на економічну, соціальну та політичну сфери є земельна реформа. Впроваджена у 2001 році заборона на продаж земель сільгосппризначення фактично заморозила природне перетікання землі з власності тих, хто її отримав безкоштовно від колгоспу, у власність тих, хто її справді обробляє. Відкриття ринку землі сприятиме подальшому розвитку аграрного сектора та припливу інвестицій в Україну", - зауважив він.

Крім цього, необхідно впровадити нове трудове законодавство, провести реформу освіти та інновацій, податкову лібералізацію для виведення економіки з тіні, приватизацію держмайна й держкомпаній, а також часткову приватизацію "Укрзалізниці" шляхом допуску приватних операторів, вважає А.Ліссітса.

Із ним згоден засновник групи T.B.Fruit Тарас Барщовський, який також сподівається на прискорення процесу відкриття ринку землі після обрання главою держави В.Зеленського.

Водночас він наголосив на необхідності розвитку малих сільськогосподарських підприємств у садівництві та ягідництві, оскільки "тільки це може врятувати українське село".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА