16:51 10.05.2019

Мінінфраструктури не планує переводити "Укрзалізницю" на євроколію - в напрямку Львів-Київ-Одеса ляже паралельна дорога

2 хв читати
Мінінфраструктури не планує переводити "Укрзалізницю" на євроколію - в напрямку Львів-Київ-Одеса ляже паралельна дорога

 Міністерство інфраструктури України не планує змінювати державні стандарти залізничної колії (ширина колії 1520 мм), євроколію (1435 мм) буде прокладено паралельно вже наявному полотну в напрямку Львів-Київ-Одеса з подальшим розвитком у бік Харкова та Дніпра, сказав міністр інфраструктури України Володимир Омелян в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Ми збережемо наявні стандарти. У випадку євроколії ми плануємо реалізувати її на напрямку Львів-Київ-Одеса. Потім є плани розширити на Дніпро та Харків, може, ще пару міст", - зазначив він.

За словами міністра, наразі головний акцент робиться на проекті євроколії в напрямку зі Львова до Одеси через Київ.

"Цього року ми розпочинаємо розробку ТЕО спільно з ЄС. Цей проект буде орієнтований на вартість десь 10 млрд грн. Але потрібно розуміти, що альтернативи в нас немає", - наголосив В.Омелян.

Крім того, за його словами, компанії необхідно інвестувати в інфраструктуру, оскільки наявна інфраструктура не дає можливості досягати пікових швидкостей навіть для тих поїздів, які нині є в "Укрзалізниці".

"Тому нам потрібно спочатку відремонтувати колії. Або їх доведеться перебудовувати, щоб кривизна відповідала швидкісним параметрам. І лише тоді ми зможемо говорити про те, щоб істотно та якісно змінити рухомий склад", - заявив В.Омелян.

Він також зазначив, що "Укрзалізниця" не володіє достатньою кількістю фінансів для закупівлі нових швидкісних пасажирських поїздів.

"У будь-якому разі, купівля нових поїздів серійно має бути окремою державною програмою. "Укрзалізниця" не витримає цього", - сказав міністр.


Повний текст інтерв'ю В.Омеляна буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА