СБ очікує публікації постанови Кабміну про поділ "Нафтогазу" за моделлю ownership unbundling
Світовий банк (СБ) підтримує модель поділу НАК "Нафтогаз України" за принципом ownership unbundling, затверджену Кабінетом Міністрів на засіданні в середу.
Про це заявила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен на презентації економічного прогнозу Світового банку в четвер.
За її словами, банк очікує публікації відповідної постанови, яку, за його інформацією, буде здійснено в понеділок, 27 травня.
"Чорновий варіант, який ми бачили, передбачав, що АТ "Магістральні газопроводи України" буде передано в "Нафтогаз України" до кінця літа. Щоб "МГУ" могли підготуватися. А з 1 січня 2020 року "МГУ" вийдуть із повноважень "Нафтогазу" і стануть незалежними. Якщо "МГУ" не вийдуть зі складу "Нафтогазу", то це буде не анбандлінг, а злиття", - заявила Кахконен, зазначивши, що така ймовірність непокоїть усіх міжнародних партнерів.
Представник Світового банку зазначила, що для завершення процесу поділу залишилося дуже мало часу - 7 місяців. "Україна має прискоритися, щоб дотримуватися взятих на себе зобов'язань", - сказала директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови.
Як повідомлялося з посиланням на прес-службу "Магістральних газопроводів України", Кабінет Міністрів 22 травня затвердив рішення, згідно з яким відокремлення газотранспортної системи (ГТС) реалізовуватиметься за моделлю ownership unbundling. Відповідні зміни буде внесено до урядової постанови №496.
OU-модель передбачає подання заявки на сертифікацію оператора, підписання транзитної угоди, отримання майна, необхідного для здійснення транспортування газу "МГУ", й не потребує додаткових законодавчих змін.
У свою чергу НАК є прихильником анбандлінгу за моделлю ISO (Independent System Operator), що забезпечує захист інтересів України в рамках арбітражу проти "Газпрому" на $12 млрд. ISO, на відміну від моделі OU, не передбачає приватизації ГТС України.