19:33 24.05.2019

РФ прокачає з території Білорусі близько 1 млн т "брудної" нафти, з території Польщі - в 4 рази менше

3 хв читати
РФ прокачає з території Білорусі близько 1 млн т "брудної" нафти, з території Польщі - в 4 рази менше

Росія і Білорусь затвердили дорожню карту з витіснення некондиційної нафти з нафтопроводу "Дружба" в реверсному режимі на територію РФ, повідомив журналістам російський віце-прем'єр Дмитро Козак.

"Затверджено дорожню карту з витіснення з трубопроводу "Дружба" некондиційної нафти на територію РФ. Відповідні ємності підготовлені, є розуміння, куди ми її витиснемо, технологічна карта вчора ввечері остаточно узгоджена, ми вирішуємо цю проблему. Це реверсом назад, по тих же трубах, тільки на територію РФ. З території Білорусі до кордону з Польщею. Тут ми будемо її доводити до стандартних умов. Будемо з нею працювати, є механізми очищення цієї нафти", - сказав він.

"Це будуть резервуарні ємності, в яких можна розмістити такий обсяг. Є розуміння де, куди. Але по пам'яті точні адреси не назву", - додав віце-прем'єр.

За його словами, РФ прокачає з території Білорусі близько 1 млн тонн "брудної" нафти, з території Польщі - в 4 рази менше.

"З території України немає необхідності, там вже досягнуто всіх домовленостей, яким чином ми її там будемо зберігати", - уточнив Козак. "Але до кордону з Польщею ми, згідно із затвердженою дорожньою картою, очистимо трубу до 10 червня", - підкреслив він.

Окрім того Козак повідомив, що 3 червня Росія і Польща проведуть черговий раунд переговорів щодо "брудної" нафти. Розбіжності з Польщею, зокрема, пов'язані з оцінкою обсягів некондиційної нафти на її території, уточнив віце-прем'єр.

"Там є спірні питання, вони пов'язані з технологією зберігання цієї нафти, у нас є розбіжності за обсягом цієї нафти, тому що (зафіксовано - ІФ) надходження в трубопровід одного обсягу некондиційної нафти, а сьогодні нам пред'являється в кілька разів більше, оскільки вона вже була розбавлена за цей період кондиційною нафтою, самостійно, без нашого відома. Тому є відповідна дискусія", - пояснив Козак. "У таких випадках природно і зрозуміло, що ми будемо продовжувати (переговори - ІФ). Головне зрозуміло, що у нас є коридор у часі, до 10 червня ми в будь-якому випадку повинні зайнятися тією роботою, яку намітили з білоруською стороною. І до 10 червня, я впевнений, що ми домовимось з польськими партнерами, що робити з тією нафтою - її значно менше, ніж той обсяг, який знаходиться на території Білорусі", - продовжив він.

Віце-прем'єр зазначив, що з території Білорусі виведений такий обсяг нафти, який дозволить постачати кондиційну нафту на Мозирський НПЗ. "Труба очищена, потужності сьогодні вистачає", - сказав Козак.

У кінці квітня концерн "Белнефтехим" повідомив про постачання некондиційної нафти з РФ нафтопроводом "Дружба". Транзит нафти в Європу був припинений. Міненерго Росії підтвердило факт забруднення російської нафти діхлоретаном - токсичною речовиною, використовуваною як розчинник жирів і парафінів, який володіє сильними корозійними властивостями. Наразі робота експортного спрямування поступово нормалізується.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Кернел" у I кв.-2020 ФР скоротив продажі соняшникової олії на 26%

Зеленський обіцяє інвесторам прозорі, зрозумілі і однакові правила гри

Кабмін запропонує ВР криміналізувати контрабанду підакцизних товарів

Нефьодов анонсував створення електронного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги

Банки демонструють рекордний із 2015 року оптимізм зростання кредитів і депозитів

Фінансова компанія "Інвестохіллз Веста" досягла угоди про врегулювання заборгованості "дочки" китайської держкорпорації CNBM "Восход Солар"

Мінекоенерго розраховує на своєчасне укладення дев’яти УРП, заявляє про проведення у 2020 році нових конкурсів

Партнерські перевірки АЕС України з 2022 року здійснюватиме паризький центр WANO замість московського

Прем'єр України допускає часткову приватизацію "Укрпошти" через IPO

Номер "Кварталу 95" про Гонтареву негативно впливає на інвестклімат в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА