Інтерфакс-Україна
11:52 31.05.2019

Коломойський знову намагається заблокувати позов НБУ в Швейцарії за допомогою українських судів - НБУ

2 хв читати
Коломойський знову намагається заблокувати позов НБУ в Швейцарії за допомогою українських судів - НБУ

Господарський суд Києва 31 травня 2019 року розглядатиме справу за позовом бізнесмена Ігоря Коломойського до Національного банку України (НБУ) і ПриватБанку про визнання недійсними п'яти кредитних договорів рефінансування і п'яти договорів особистого поручительства Коломойського за цими кредитними договорами, повідомляється на сайті НБУ.

"Національний банк України звертає увагу: такий позов та зазначені позовні вимоги – це спроба Коломойського зупинити, а в подальшому й унеможливити розгляд ініційованих НБУ справ у Швейцарії, що свідчить про небажання Коломойського виконувати взяті на себе зобов’язання за договорами поруки", - наголошується в повідомленні.

У грудні 2018 року НБУ звернувся до Першої інстанції Суду Республіки та Кантона Женеви за місцем проживання Коломойського з метою стягнення заборгованості як із фінансового поручителя перед НБУ.

У 2016 році Коломойський, який на той момент був співвласником істотної частки ПриватБанку, уклав з Національним банком договори поруки та з власної волі особисто зобов'язався виконати вимоги Нацбанку з повернення кредитів рефінансування отриманих ПриватБанком за період 2008-2014 рр. Як фактично, так і юридично Коломойський залишається боржником перед НБУ за зазначеними кредитами ПриватБанку, заборгованість за якими на сьогодні становить 9,2 млрд грн, ідеться в повідомленні.

Однак замість добросовісного виконання взятих на себе зобов’язань колишній акціонер ПриватБанку Коломойський вчиняє юридичні дії з метою блокування розгляду ініційованих НБУ судових процесів у Швейцарії та Україні про стягнення заборгованості.

Так, схожі позовні вимоги Коломойського задовольнив Печерський районний суд міста Києва 20 квітня 2019 року за наявної протилежної та однозначної судової практики Верховного Суду в таких правовідносинах.

Національний банк звертає увагу, що в разі визнання кредитних договорів та договорів поруки недійсними на порушення принципу естопель (широко застосовується у практиці Верховного Суду) Господарський суд м. Києва фактично встановить можливість Коломойському уникнути відповідальності за виконання взятих зобов’язань за договорами особистої поруки.

Це також ускладнить захист інтересів і НБУ, і держави в судових процесах в інших юрисдикціях щодо відшкодування збитків, завданих державі колишніми власниками ПриватБанку.

Естопель (англ. estoppel - відхилення, від estop - позбавляти права заперечення) - у міжнародному праві втрата права посилатися на підстави для визнання договору нечинним або припинення договору, виходу з нього, або призупинення його дії. Термін запозичений з англійського права, де він означає категоричне заперечення такої поведінки сторони в процесі, якою вона перекреслює те, що попередньо визнала.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА