20:31 01.07.2019

НБУ збільшив кількість системно важливих банків до 14

2 хв читати
НБУ збільшив кількість системно важливих банків до 14

Національний банк України відповідно до оновленої методології збільшив кількість системно важливих банків (СВБ) до 14, тоді як з 2016 року їхня кількість залишалася незмінною - три: державні ПриватБанк, Ощадбанк і Укрексімбанк, йдеться в повідомленні регулятора в понеділок.

До розширеного переліку СВБ увійшли також державний Укргазбанк і приватні Альфа-Банк із приєднуваним ним Укрсоцбанком, Райффайзен банк Аваль, ПУМБ, Укрсиббанк, підконтрольні Сергію Тігіпку ТАСкомбанк та Універсал банк, Кредобанк, ОТП банк і "Південний".

Нацбанк нагадує, що СВБ - банк, банкрутство або неналежне функціонування якого може привести до появи системних ризиків, а отримання цього статусу накладає на банки додаткове навантаження: вони мають виконувати окремі підвищені вимоги для забезпечення їхнього запасу міцності.

Зокрема, НБУ для СВБ України з 1 січня 2020 року встановив спеціальні значення нормативу миттєвої ліквідності - не менше ніж 30% поточних зобов'язань (для решти банків - 20%) і нормативу максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента - не більше ніж 20% регулятивного капіталу (для інших банків - 25%).

Крім того, починаючи з 2021 року системні банки зобов'язані забезпечити формування буфера системної важливості розміром до 2% суми активів і позабалансових зобов'язань, зважених на коефіцієнт кредитного ризику, залежно від ступеня системної важливості таких фінустанов на додаток до основного капіталу (його норматив достатності зараз - 7%).

НБУ уточнює, що буфер системної важливості має становити 1% для Райффайзен Банк Аваль, Альфа-Банку, Укрсоцбанку, ПУМБ, УкрСиббанку, ТАСкомбанку, Універсал Банку, ОТП Банк, "Південного" і Кредобанку.

Для Укрексімбанку та Укргазбанку цей буфер встановлено на рівні 1,5%, а для найбільших на ринку ПриватБанку та Ощадбанку - 2%.

Крім того, ці банки матимуть розробити план відновлення діяльності відповідно до вимог НБУ, який сприятиме швидкій стабілізації роботи цих установ в умовах кризи, зазначає регулятор.

У разі втрати статусу системної важливості, банк має дотримуватися вищезазначених вимог протягом ще 12 місяців.

"Водночас цей статус жодним чином не гарантує банкам особливих умов підтримки ліквідності в періоди стресу – вона буде надаватися на загальних для усієї системи умовах. Також системно важливі банки (окрім державних) не можуть та не повинні розраховувати на отримання коштів від уряду з метою капіталізації", - наголошує НБУ.

Він уточнює, що перелік банків затверджено рішенням правління Нацбанку від 27 червня №438-рш "Про визначення системно важливих банків", яке набуло чинності з 1 липня 2019 року.

Востаннє НБУ змінював кількість СВБ у лютому 2016 року, скоротивши тоді перелік із семи до трьох.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Прем'єр: Пільгову ціну на газ продовжено до кінця літа, на світло - до кінця весни

НКЦПФР попередила ринок про ризик втрати ліцензій біржами ПФТС і УБ і запропонувала розглянути опцію створення нової біржі

НБУ відмовився в базовому сценарії від допущень щодо тривалості війни та повернув альтернативний сценарій

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

"Київтеплоенерго" у 2024 р. планує замінити 55 км аварійних теплових мереж - заступник голови КМДА

НБУ анонсував низку кроків валютної лібералізації найближчими тижнями

У призначенні пенсії українцям, які працювали за кордоном, зараховуватимуть отриманий там страховий стаж - Мінсоцполітики

НБУ поліпшив прогноз інфляції на 2024 р. з 8,6% до 8,2% і несуттєво погіршив його на 2025 р.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА