Інтерфакс-Україна
21:25 12.07.2019

Депутати оскаржили в Конституційному суді процедуру squeeze-out

2 хв читати
Депутати оскаржили в Конституційному суді процедуру squeeze-out

У Конституційний суд України надійшло конституційне подання 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) деяких положень закону "Про акціонерні товариства" в частині примусового відчуження акцій міноритаріїв на користь власника (або їх групи) домінуючого пакету акцій (понад 95%), так званого squeeze-out.

"Йдеться про примусове відчуження об'єктів права приватної власності без відома і внутрішньої волі і бажання на це їх власника", - сказано в поданні.

Парламентарії нагадують, що процедура squeeze-out була закріплена Верховною Радою 23 березня 2017 року законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах" (№1983-VIII, ст.65-2). Цей документ передбачає також процедуру sell-out - обов'язкове придбання акцій мажоритарним акціонером на вимогу міноритарного.

За даними регулятора ринку Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР), сукупна вартість проведених squeeze-out на кінець травня 2019 року становить 1,35 млрд грн. З них 2/3 грошей - майже 700 млн грн - вже забрали колишні акціонери, решта суми поки знаходиться на ескроу-рахунках.

За словами члена НКЦПФР Максима Лібанова, з моменту імплементації squeeze-out даним інструментом скористалися 260 підприємств, що набагато нижче очікуваного рівня. Скарги на squeeze-out були тільки в 30 випадках, що є невисоким показником, зазначив він.

Лібанов уточнив, що в рамках даної процедури є деякі проблеми з визначенням ціни викупу пакета міноритарія. Оцінку акцій повинні проводити незалежні оцінювачі, і НКЦПФР має домовленість з Фондом держмайна (ФДМ) України щодо перевірки ліцензій оцінювачів. До теперішнього часу НКЦПФР отримала відповіді з 60 оцінок акцій компаній, з них 12 були визначені як неякісні.

Як повідомила суддя Касаційного господарського суду Ганна Вронська на VI Міжнародному форумі корпоративних секретарів у Києві на початку червня цього року, перша справа стосовно squeeze-out недавно надійшла до Верховного суду після проходження першої та апеляційної інстанцій.

"Наразі у Верховному Суді є одна справа по squeeze-out. Остаточне рішення ще не винесено. Я входжу в колегію, яка його розглядає, тому утримаюсь від будь-яких коментарів про хід справи", - повідомила Вронська.

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА