Інтерфакс-Україна
10:48 22.07.2019

Суд у Лондоні розпочинає розгляд апеляції ПриватБанку в спорі з екс-власниками - джерело

2 хв читати
Суд у Лондоні розпочинає розгляд апеляції ПриватБанку в спорі з екс-власниками - джерело

Апеляційний суд Англії та Уельсу розпочинає в понеділок розгляд апеляційної скарги ПриватБанку на рішення першої інстанції про невідповідність юрисдикції позову фінустанови до екс-власників, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело, ознайомлене з ходом справи.

"Слухання триватимуть близько п'яти днів", - сказав він.

Співрозмовник агентства зазначив, що основним предметом розгляду буде обґрунтованість відмови першої інстанції в розгляді спору в британській юрисдикції та відповідних забезпечувальних заходів.

Джерело уточнило, що рішення апеляційного суду очікується у вересні - на початку жовтня, хоча існує ймовірність, що його буде оголошено і наприкінці слухань.

Як повідомлялося, ПриватБанк у грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти екс-власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd. (усі - Велика Британія) Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. та ZAO Ukrtransitservice Ltd. (усі Британські Віргінські о-ви), які, ймовірно, їм належать або перебувають під їхнім контролем.

Високий суд Лондона 4 грудня 2018 року визнав таким, що не відповідає його юрисдикції, позов ПриватБанку, вважаючи, що його було подано проти британських компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd. (названі в провадженні як англійські відповідачі) з тим, щоб притягнути до провадження Коломойського та Боголюбова. Суддя аргументував висновок тим, що банк не надав ніякого прямого пояснення, чому він подав позов проти зазначених компаній у грудні 2017 року, і жоден з його аргументів, які було представлено пізніше, не є переконливим. Зокрема, деякі наведені банком підстави не могли бути представлені в грудні 2017 року, оскільки банк про них не знав.

При цьому суддя визнав наявність у банку обґрунтованих позовних вимог проти Коломойського і Боголюбова щонайменше на кілька мільйонів доларів. Водночас він додав, що банк не має права підбирати прийнятну для себе судову інстанцію, у свою чергу його екс-власники мають право захищати свої інтереси у Швейцарії, за місцем постійного проживання.

Компанія Fieldfisher, що представляє інтереси Коломойського, зазначала, що суд першої інстанції зобов'язав український держбанк сплатити всі судові витрати відповідачів і скасував всесвітній арешт активів (WFO) на суму понад $2,5 млрд. Зокрема, суд зобов'язав ПриватБанк протягом 28 днів сплатити проміжні витрати відповідачів на GBP7,5 млн, з яких Ігорю Коломойському - GBP4 млн.

ПриватБанк 21 грудня 2018 року оскаржив рішення першої інстанції в Апеляційному суді Англії та Уельсу. До розгляду апеляції WFO діє.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА