10:53 31.07.2019

Член НР ПриватБанку Сульжик розпочав дискусію про доцільність сильного зміцнення гривні

2 хв читати
Член НР ПриватБанку Сульжик розпочав дискусію про доцільність сильного зміцнення гривні

Зміцнення гривні Національний банк України (НБУ) мав зупинити на рівні 26-27 грн/$1, написав у Facebook нещодавно призначений урядом член наглядової ради ПриватБанку Роман Сульжик, в послужному списку якого - керівництво наглядовою радою Нацдепозитарія, терміновим ринком Московської біржі та посада віце-президента JPMorgan Chase.

"Те, що зараз відбувається, межує зі злочинною халатністю на посаді", - написав він.

Сульжик вважає, що недооцінена гривня є цінним ресурсом, який можна використовувати для зниження ставок і збільшення валютних резервів, скасування всіх адміністративних обмежень і введення повної свободи руху капіталу в країні.

На думці про недоцільність такого сильного зміцнення гривні його підтримала міністр фінансів України Оксана Маркарова. "Мінфін про це говорить уже кілька місяців. Але ми на політику НБУ не впливаємо", - написала вона в коментарях до посту.

Сульжик зазначив, що суперечки з керівниками Нацбанку на цю тему ні до чого не привели.

У коментарях до його посту відсутня думка представників НБУ, однак деякі експерти захищають центробанк, зазначаючи, що обсяги викупу валюти приблизно відповідають обсягу купівлі нерезидентами ОВДП, а міцніша гривня сприяє зниженню інфляції.

"НБУ не має мети нічого зупиняти. Він тільки згладжує коливання. Такий тренд. Але це має і позитивні сторони: зменшується інфляція, зростають середні з/п у доларах, падають ціни на імпорт...", - написав Олег Гетьман.

"А це точно НБУ винен? Чи той, хто розміщує борг, який із задоволенням купують нерезиденти?" - поставив риторичне запитання екс-глава "Forbes Україна" Володимир Федорін.

Як повідомлялося, останніми днями гривня зміцнилася до максимуму за три роки: 31 липня Нацбанк встановив курс української гривні - 25,085516 грн/$1. З початку року зміцнення гривні до долара становить 9,4%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА