13:35 19.09.2019

З 1 жовтня українці не зможуть використовувати монети 1, 2 і 5 коп. для готівкових розрахунків

2 хв читати
З 1 жовтня українці не зможуть використовувати монети 1, 2 і 5 коп. для готівкових розрахунків

Монети номіналом 1, 2 і 5 коп. перестануть бути платіжним засобом в Україні та будуть вилучені з готівкового обігу з 1 жовтня 2019 року, повідомив на брифінгу заступник голови НБУ Сергій Холод.

За його словами, з обігу буде також поступово виводитися монета номіналом 25 коп., яка поки що залишиться платіжним засобом. Монети цього номіналу, потрапляючи до банків, вилучатимуться з обігу та їх кількість буде поступово зменшуватися.

Холод запевнив, що вилучення монет не є приводом для хвилювання. "Протягом наступних трьох років усі зможуть обміняти ці монети на монети та банкноти інших номіналів у банках і Національному банку", - сказав він.

Так, протягом першого року із дати вилучення їх з обігу (до 30 вересня 2020 року включно) їх можна буде обміняти у всіх відділеннях українських банків, а протягом трьох років із дати вилучення їх з обігу (до 30 вересня 2022 року включно) в НБУ та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль).

Холод також повідомив, що вилучені з обігу монети номіналом 1, 2 і 5 коп. НБУ утилізує. Утилізація відбуватиметься шляхом знищення на них мотивів зображень на спеціальному обладнанні, а метал піде на переплавку.

Як зазначив Холод, рішення про вилучення з обігу дрібних монет є частиною комплексного рішення щодо оптимізації номінального ряду банкнот і монет. "У перспективі банкнотно-монетний ряд гривні скоротиться з 17 до 12 номіналів. Так він наблизиться до найбільш вживаної світової практики: усього залишиться шість номіналів монет і шість номіналів банкнот. Це зробить готівкові розрахунки зручними, простими та комфортними", - сказав Холод.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Банки демонструють рекордний із 2015 року оптимізм зростання кредитів і депозитів

Фінансова компанія "Інвестохіллз Веста" досягла угоди про врегулювання заборгованості "дочки" китайської держкорпорації CNBM "Восход Солар"

Мінекоенерго розраховує на своєчасне укладення дев’яти УРП, заявляє про проведення у 2020 році нових конкурсів

Партнерські перевірки АЕС України з 2022 року здійснюватиме паризький центр WANO замість московського

Прем'єр України допускає часткову приватизацію "Укрпошти" через IPO

Номер "Кварталу 95" про Гонтареву негативно впливає на інвестклімат в Україні

Питання ПСО на ринку газу обговорювали на зустрічі з МВФ

"Кернел" оголосив про розміщення євробондів на $ 300 млн зі ставкою купона 6,5%

Милованов назвав ситуацію із зупинкою тютюнового заводу BAT шантажем держави виробником

Корпорація "Богдан" заперечує звинувачення у завищенні ціни "Богдан-63172", вважає ситуацію загрозливою для виконання ДОЗ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА