11:52 02.10.2019

Міністр енергетики РФ: Є варіанти інших маршрутів "Північного потоку 2" в разі невидачі дозволу Данією

2 хв читати
Міністр енергетики РФ: Є варіанти інших маршрутів "Північного потоку 2" в разі невидачі дозволу Данією

Існують інші варіанти маршрутів "Північного потоку 2" в разі невидачі дозволу Данією, повідомив міністр енергетики Росії Олександр Новак, виступаючи на Російському енергетичному тижні.

"Проект реалізується, ми чекаємо рішення Королівства Данія з видачі дозволу. Зрозуміло, що є інші різні варіанти (маршрутів - ІФ) в разі відсутності такого дозволу - просто проект тоді буде дорожче, дещо за часом буде довше реалізовуватися", - сказав міністр.

Новак зазначив, що поки що Росія розраховує на базовий маршрут. "Однак ми ще розраховуємо, що цей проект буде реалізовано в тому маршруті, на який було подано заявку на отримання дозволу, і ми не бачимо тут жодних підстав, щоб не видати такий дозвіл", - сказав він.

"Ми бачимо жорстоку конкуренцію та опір реалізації проекту "Північний потік 2", але це не тотальний опір. Багато країн підтримують цей проект, тому що це справді, ще раз повторю, довгостроковий, на багато років проект, який забезпечуватиме надійне постачання енергоресурсів до Європейського Союзу", - наголосив він.

У свою чергу голова ради директорів "Газпрому" Віктор Зубков під час пленарної сесії зазначив, що вже два роки щодо двох заявок "Газпрому" рішення не ухвалюються. "Зрозуміло, що це чисто геополітична ситуація, пов'язана з тим, що США хочуть замістити частину нашого російського газу власним ЗПГ. Річ у тому, що ми практично підійшли до територіальних вод економічної зони Данії. Справді, цифру названо: вже 83% газопроводу побудовано, залишилося зовсім небагато", - сказав він.

"Данія має розуміти, що жодних об'єктивних причин, щоб не погодити проходження, немає. Тим більше, вони буквально днями узгодили в тому самому місці проходження газопроводу, який йде з Норвегії до Польщі, тому мають узгодити, подивимося. Якщо не узгодять - обійдемо, обійдемо економічну зону Данії, буде довше, буде дорожче, але це ж газ для Європи, і дивно, що ось така ситуація наразі відбувається", - наголосив Зубков.

"Газпром" будує "Північний потік 2" і "Турецький потік" - це 85 млрд куб. м газу, це те, що ми практично пропускаємо через Україну. Україна теж, на жаль, не ухвалює рішення щодо запропонованого "Газпромом" контракту, продовження контракту на 2020 рік, тим самим вона погіршує ситуацію, яка може скластися після 31 грудня. Тому ми працюємо, "Газпром" працює, Єврокомісія - подивимося. Мені здається, що Україна має подумати гарненько і вжити заходів, щоб вирішити цю проблему", - додав голова ради директорів "Газпрому".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА