Інтерфакс-Україна
13:10 19.10.2019

Корпорація "Богдан" заперечує звинувачення у завищенні ціни "Богдан-63172", вважає ситуацію загрозливою для виконання ДОЗ

3 хв читати
Корпорація "Богдан" заперечує звинувачення у завищенні ціни "Богдан-63172", вважає ситуацію загрозливою для виконання ДОЗ

Компанія "Богдан Моторс" вважає безпідставними і неправдивими звинувачення у завищенні ціни на автомобілів "Богдан-63172", що поставляються в рамках державного оборонного замовлення, повідомляє прес-служба корпорації.

"Продукція нашого заводу – вантажні автомобілі підвищеної прохідності «Богдан-63172» протягом виготовлення та постачання до Збройних сил України мали нижчу ціну у порівнянні з аналогічною технікою інших постачальників. Зворотний зв’язок з безпосередніми користувачами – військовими водіями ЗСУ підтверджує, що "Богдан-63172" значно перевищує за якісними показниками та надійністю автомобілі інших виробників", - стверджується в офіційній заяві колективу Черкаського заводу "Богдан Моторс", поширеній у суботу прес-службою корпорації.

У заяві наголошується, що всі контракти з держоборонзамовленням підприємство виконувало і виконує достроково, а автомобілі під час експлуатації не мали зауважень від військових, а гарантійні звернення мали мінімальну кількість, як для такого обсягу поставок.

Колектив стверджує, що вартість вантажівок навіть гіпотетично не могла бути завищеною, оскільки формувалася в повній відповідності з чинним законодавством і підзаконними актами - з чинною редакцією постанови Кабінету Міністрів України №517 та №464, які регламентують весь порядок формування ціни під час виконання оборонного замовлення. При цьому діяльність підприємства постійно контролювали відповідні держоргани.

"Події, які останнім часом розгортаються навколо нашого підприємства, вносять велику нервозність у настрої працівників. Тому результат такого перебігу подій ставить під загрозу в найближчій перспективі виконання держоборонзамовлення", - вважають на підприємстві.

Як повідомлялося з посиланням на прес-службу НАБУ, Гладковського затримали 17 жовтня в аеропорту "Бориспіль" за підозрою в зловживанні службовим становищем".

Раніше джерело в правоохоронних органах повідомляло агентству, що глава корпорації "Богдан" був затриманий "під час спроби залишити територію України", проте в корпорації повідомили, що він мав вилетіти на відкриття виставки Bus World 2019 у Брюссель, куди був офіційно запрошений організаторами, і не мав наміру їхати з України.

Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка раніше повідомив, що підозра матиме два епізоди: завідомо неправдиве декларування відомостей (порушення антикорупційного законодавства) та порушення законодавства під час тендерних закупівель, використання службового становища.

18 жовтня Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомила, що Гладковському повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем та декларування недостовірних відомостей.

Так, детективи НАБУ повідомили про підозру колишній посадовій особі у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 та ст. 366 - 1 Кримінального кодексу України.

Встановлено, що Гладковський використав надану йому владу та службове становище всупереч інтересам служби для одержання неправомірної вигоди ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс", в якій він є кінцевим власником. Він забезпечив внесення у державне оборонне замовлення та подальшу закупівлю за рахунок державного бюджету вантажних автомобілів підвищеної прохідності МАЗ 6317 (Богдан 6317) за завищеними цінами у дочірнього підприємства "Автоскладальний завод №2", який входить до складу ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс".

В результаті державі було завдано збитків у сумі понад 10,62 млн грн.

Крім того, встановлено, що колишній посадовець не задекларував доходи подружжя, отримані від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі столиці, - $54 тис. (за 2016 рік), $63 тис. (за 2017 рік) і $47,5 тис. (за 2018 рік).

Пізніше адвокат Гладковського повідомив, що подав до суду через незаконне затримання його підзахисного детективами Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Про це йдеться у скарзі, поданій адвокатом затриманого до Шевченківського районного суду.

Як раніше заявляв захисник Гладковського, його підзахисний системно співпрацював зі слідством і не давав підстав для застосування цієї норми. Він з'являвся на допити, надавав необхідну слідчим інформацію, а також після звільнення з держслужби більше десяти разів виїжджав за кордон і повертався в Україну.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Федерація роботодавців закликає відкрити експорт для ОПК задля уникнення кризи сектора

Україна продовжує дискусії з власниками ВВП-варантів та євробондів "Укренерго" щодо реструктуризації – МВФ

"Укрзалізниця" отримає EUR50 млн від Європейського інвестбанку на модернізацію пунктів пропуску на кордоні

Україна створить фінансовий буфер $10,1 млрд за рахунок ERA на випадок негативного сценарію – програма з МВФ

Кабмін продовжив спецзобов'язання на ринку газу до 31 жовтня 2025р та додав до них "Укрнафту"

МВФ попереджає про можливі несприятливі економічні наслідки мирного врегулювання без надійних гарантій безпеки

НКЦПФР презентувала свою модель розподілу з НБУ регулювання віртуальних активів

Мито на експорт металобрухту з України до Туреччини продовжить діяти і після можливої ратифікації угоди про вільну торгівлю - нардеп

"Укрфінжитло" закладає фундамент для випуску іпотечних євробондів після війни – голова правління

Світовий банк затвердив проєкт DRIVE на $432 млн для стійкості інфраструктури України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА