20:37 04.11.2019

Виплата допомоги при народженні дітей збережеться в колишньому вигляді й не залежатиме від розміру доходів

2 хв читати
Виплата допомоги при народженні дітей збережеться в колишньому вигляді й не залежатиме від розміру доходів

Виплати при народженні дитини для сімей із середньомісячним доходом на людину вище 6 тис грн скасовано не буде, як це планувалося раніше, повідомила міністр соціальної політики України Юлія Соколовська.

На своїй сторінці в соцмережі Facebook у понеділок вона написала, що таке рішення було ухвалено за результатами консультацій з органами влади та представниками громадськості з огляду на реакцію громадськості на положення законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", яким Мінсоцполітики планувало відв'язати більше ніж 150 соцвиплат від прожиткового мінімуму.

"Однією з пропозицій було запровадження адресної програми при народженні, яка виплачується лише тим родинам, чий середньомісячний дохід на особу не перевищує 15% від розміру виплат (фактично це близько 6 тис. грн – оскільки допомога при народженні дитини становить майже 41 тис. грн). Відповідна пропозиція була внесена у зв’язку з тим, що зараз допомога при народженні дитини видається всім – незалежно від розміру доходів родини. Ідея була в тому, щоб трішки змінити підхід і допомагати лише тим, хто цього реально потребує", - написала міністр.

"Втім, після консультацій з органами влади та обговорення з громадськістю, ухвалено рішення про збереження нинішнього механізму надання допомоги при народженні дітей", - наголосила Соколовська, подякувавши громадськості "за якісний зворотний зв'язок".

Як повідомлялося, дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у понеділок висловив занепокоєння новим законопроектом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", зазначивши, що в разі його схвалення Україна втратить свою єдину універсальну програму надання соціальної допомоги дітям, і сотні тисяч сімей можуть залишитися без необхідної соціальної підтримки.

"ЮНІСЕФ підтримує прогресивність та універсальність соціального захисту, водночас ми хотіли б звернути увагу парламенту й уряду на те, що будь-які зміни в питанні допомоги при народженні дитини мають базуватися на результатах досліджень і впроваджуватися на підтримку конкретних цілей соціальної політики", - йдеться в повідомленні фонду.

Крім того, у бюджетних висновках народних депутатів до держбюджету на 2020 рік (проект постанови №2000-П, підтриманий 31 жовтня) пропонується підвищити допомогу при народженні дитини до 100 тис. грн на першу, 200 тис. грн - на другу дитину, по 400 тис. грн - на третю і кожну наступну дитину (25% суми становить одноразова виплата і протягом 36 місяців - залишок рівними частинами).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА