07:38 09.11.2019

Богдан сподівається, що до кінця року Україна зможе брати зовнішні запозичення вже під 4-5%

2 хв читати
Богдан сподівається, що до кінця року Україна зможе брати зовнішні запозичення вже під 4-5%

Керівник Офісу Президента України Андрій Богдан сподівається, що до кінця 2019 року, після реалізації вже проведених в країні реформ, Україна зможе брати зовнішні запозичення вже під 4-5%.

"У нас величезні зовнішні борги, приблизно 40% нинішнього бюджету - це те, що ми повинні повернути і виплатити у вигляді відсотків. І замінити так просто, сказавши, почавши переговори ... ми цього не можемо зробити. Для цього потрібно змінювати країну. Потрібно, щоб іноземні інвестори і банки повірили нам усім, не тільки владі, а й опозиції, суспільству. І коли вони повірять, виплати будуть істотно зменшені. Вони вже зменшуються", - сказав він в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на каналі "Україна" в п'ятницю.

Богдан зазначив, що в січні 2019 року Україна отримувала зовнішні борги під 9,5%, а вже в червні-липні брала під 6,5%. "Я думаю, що до кінця року з тими проведеними реформами, які вже закінчені, ми зможемо спуститися до 4-5%", - підкреслив він.

Глава ОП навів приклад Греції, яка нещодавно вийшла з дефолту, і отримує зовнішні запозичення під 3%.

Якщо ми будемо отримувати зовнішні запозичення під 2-3%, ми зможемо додатково взяти кредити, які не будуть так сильно тиснути ні на держбюджет, ні на економіку, ні на уряд. І тоді ці позичені гроші ми не проїмо, не будемо роздавати пенсії, нехай це і прозвучить непопулярно, не будемо їх витрачати на якісь одномоментні речі. Ми будемо за них розвивати економіку, будувати дороги, школи, заводи, які будуть приносити додаткові прибутки до держбюджету", - вказав він.

За словами Богдана, реформи в Україні іноді непопулярні і не сприймаються суспільством, але виборча кампанія показала, що потрібно проводити реформи, боротися з корупцією, "несправедливими виплатами якоїсь частини суспільства".

"Нам потрібно вирівнювати рівень життя. Ми не хочемо, щоб в нашій країні не було багатих, ми хочемо, щоб в нашій країні не було бідних, і саме це - наша завдання", - заявив він.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Астарта" за 9 міс. скоротила чистий прибуток майже в 3,4 рази

"Агроліга" за 9 міс. збільшила чистий прибуток на 15,6%

"Овостар Юніон" за 9 міс. скоротила чистий прибуток у 5,3 рази

Енергоспівтовариство нагадує, що в України спливає час на ухвалення закону про НКРЕКП

Oxford Ecоnomics поліпшив прогноз зростання ВВП України до 3,3% у 2020 році

ВР спростила процедуру передачі справ від "Укртрансгазу" новому оператору ГТС

Інвесторам в Україну варто дочекатися вирішення конфлікту між Зеленським і Коломойським - аналітик Atlantic Council

ВР у першому читанні проголосувала законопроект про продаж земель державної та комунальної власності через електронні аукціони

Гончарук доручив міністерствам та іншим органам до кінця року передати не менше ніж 500 об'єктів до ФДМ на приватизацію

Зростання ВВП України в III кв. сповільнилося до 4,2% - Держстат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА