17:02 14.11.2019

Зеленський підписав закон про створення Єдиної державної е-системи у сфері будівництва

2 хв читати
Зеленський підписав закон про створення Єдиної державної е-системи у сфері будівництва

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва" №199-IX, повідомила прес-служба глави держави у четвер.

"Закон має на меті покращення якості надання адміністративних та інших послуг у сфері будівництва, зниження корупційних ризиків при їхньому наданні, забезпечення публічності надання таких послуг", - йдеться в повідомленні.

Документ, зокрема, передбачає створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва у складі містобудівного кадастру, об’єднає у спільному інформаційному ресурсі всі дані про ринок будівництва. Інформація, що міститься в базі системи (крім персональних даних), буде доступна через портал електронної системи.

"Закон дозволяє подавати документи в електронній формі для отримання всіх адміністративних та інших передбачених законом послуг у сфері будівництва, а також одержувати такі послуги в електронній формі. Оплату адміністративних послуг у галузі будівництва та штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності також можна буде здійснювати за допомогою електронної системи", - йдеться в повідомленні.

Крім того, закон передбачає скорочення переліку документів, що подаються для отримання адмінпослуг у сфері будівництва.

Вводиться також ідентифікатор об'єкта будівництва та завершеного об'єкта, який буде незмінним протягом життєвого циклу об'єкта, і єдиний порядок присвоєння та зміни адрес об'єктів нерухомого майна.

"Імплементація закону забезпечить скорочення строків надання адміністративних послуг у сфері будівництва; сприятиме підвищенню якості їхнього надання, зниженню корупційних ризиків при наданні таких послуг та забезпечить публічність у сфері будівництва. Також реалізація норм закону сприятиме підвищенню позиції України у рейтингу легкості ведення бізнесу Світового банку Doing Business за напрямом "Отримання дозволу на будівництво", - резюмується в повідомленні.

Як повідомлялося, 17 жовтня 2019 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект №1081.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА