13:30 04.12.2019

Герус заявляє про складні політичні переговори щодо постачання в Україну антрациту з РФ

2 хв читати
Герус заявляє про складні політичні переговори щодо постачання в Україну антрациту з РФ

Голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус заявляє про складні політичні переговори щодо постачання в Україну антрациту з Російської Федерації.

"Щодо необхідності відновлення постачання вугілля марки "А": ми повністю підтримуємо. Ми писали відповідні листи на Кабінет Міністрів. Але тут необхідно розуміти, що вугілля йде з Російської Федерації на Луганську ТЕС, тому там складні політичні переговори. Сподіваюся, що вони чимось завершаться", - сказав він, виступаючи в парламенті в середу під час обговорення законопроекту №2233.

Як повідомлялося, Луганська ТЕС, котра працює у відокремленому "острові", наприкінці липня через відсутність постачань вугілля із РФ перейшла на використання природного газу. У середині серпня Кабінет Міністрів, очолюваний на той час Володимиром Гройсманом, зобов'язав НАК "Нафтогаз України" продавати газ для потреб Луганської ТЕС за заниженою ціною, але на наступний день повідомив про відмову від цієї ідеї та плани знайти рішення щодо забезпечення суб'єктів генерації Луганської області енергоносіями без застосування регульованої спеціальної ціни.

Постачання вугілля на ТЕС із квітня 2017 року здійснювалися з активу ДТЕК у РФ - шахтоуправління "Обухівська" (Ростовська обл.), оскільки станція може отримувати вугілля залізницею лише з російської території. Залізничних під'їздів до Луганської ТЕС контрольованою українською владою територією немає. Із червня 2019 року Російська залізниця не підтверджує відвантаження вугілля на адресу Луганської ТЕС через невидачу відповідних квот.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА