Інтерфакс-Україна
12:33 06.12.2019

Мітинги біля НБУ підтверджують правильність діяльності регулятора - в.о. заступника держсекретаря США

2 хв читати
Мітинги біля НБУ підтверджують правильність діяльності регулятора - в.о. заступника держсекретаря США

Акції протесту біля стін Національного банку України (НБУ) підтверджують правильність політики регулятора і є "медаллю за заслуги", сказав виконувач обов'язки заступника держсекретаря США Філіп Рікер під час зустрічі представників Держдепартаменту США з правлінням центробанку.

Згідно з повідомленням Нацбанку у Facebook у п'ятницю, на зустрічі були присутні голова НБУ Яків Смолій, його перший заступник Катерина Рожкова та заступник Дмитро Сологуб. А також другий заступник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джордж Кент, тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор і Рікер.

Під час зустрічі Смолій повідомив, що цілями мітингів протесту біля стін регулятора є дискредитація НБУ і проведених ним реформ, перешкода співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і психологічний тиск на членів правління центробанку.

"Незважаючи на це, Національний банк продовжує виконувати свою роботу, а співпраця з МВФ залишається головним пріоритетом. Адже це забезпечить продовження реформ у країні і стане позитивним сигналом для іноземних інвесторів", - зазначив центробанк.

Як повідомляється на сайті посольства США в Україні, під час свого офіційного візиту до України 3-4 грудня Рікер провів продуктивні переговори з українськими чиновниками, представниками НБУ і представниками громадянського суспільства.

За результатами зустрічей, він зазначив, що реформування оборонної, економічної, судової та інших галузей в Україні є яскравим прикладом для інших країн.

"Ще залишається багато роботи, зокрема подолання олігархічної спадщини України, але кроки, які Україна робить, закладають основу для зміцнення економічних зв'язків зі США та іншими західними партнерами", - додав Рікер.

Згідно з повідомленням посольства США в Україні, зустрічі представників Держдепартаменту США є демонстрацією непохитної підтримки Адміністрації США "демократичної, безпечної та успішної України" напередодні саміту в "нормандському форматі" 9 грудня.

Як повідомлялося, акція протесту "Зупинимо корупцію в НБУ" біля стін регулятора розпочалася 13 грудня. А на початку грудня учасники мітингу також прибули до будинків Смолія та Рожкової.

У свою чергу наприкінці листопада правління НБУ заявило про сфокусовану атаку на регулятора, що триває вже кілька тижнів у формі замовних спекуляцій і наклепу в ЗМІ, проплачених мітингів під стінами НБУ і спроб вторгнення в центробанк.

"Ми вважаємо, що цей тиск на Національний банк чинить олігарх і екс-власник Приватбанку Ігор Коломойський, який заборгував державі $5,5 млрд, виведених із ПриватБанку до націоналізації", - йдеться у зверненні правління НБУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Чисті валютні інтервенції НБУ минулого тижня впали на 31,7% на тлі зміцнення гривні

Внески у Фонд підтримки енергетики до кінця року мають вирости мінімум на EUR150 млн – проєкт Програми дій уряду

Міністр фінансів Марченко вважає, що Україна може продовжити роботу за чинною програмою МВФ, але не виключає нової

Йде робота над тимчасовим фінінструментом, щоб пенсійні накопичення були збережені і захищені від інфляційного впливу - Улютін

Україна продовжує домовлятися з Азербайджаном про нові поставки газу – Гринчук

Вчительська доплата в 2 тис. грн буде збережена в 2026р - Лісовий

Мінфін планує пройти 2026р без підвищення податків з розрахунком на детінізацію та перезавантаження фіскальних органів

Україна до кінця року має відновити 3,2 ГВт пошкоджених об’єктів енергетики – Гринчук

Україна в 2025р ввела 600 МВт розподіленої генерації, до кінця року очікується ще приблизно 800 МВт – Гринчук

Україна на початок ОЗП має накопичити щонайменше 13,2 млрд куб. м газу – Гринчук

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА