20:28 12.12.2019

ВР ухвалила в першому читанні законопроект про планування використання земель

2 хв читати
ВР ухвалила в першому читанні законопроект про планування використання земель

Верховна Рада прийняла в першому читанні та за основу законопроект №2280, яким пропонується врегулювати питання встановлення меж і комплексного просторового планування територій громад.

Відповідний законопроект підтримали 265 народних депутатів у четвер.

"У законопроекті пропонується розробити єдину комплексну документацію, яка поширюватиметься на всю територію громади - і об'єднаної, і звичайної. Після затвердження такої документації громади в повному обсязі зможуть здійснювати планування своєї території і жодну іншу документацію не треба буде розробляти", - сказав, представляючи законопроект, заступник голови комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики й один з його авторів Павло Халімон.

У коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" народний депутат Дмитро Костюк (фракція "Слуга народу") уточнив, що йдеться про врегулювання питань встановлення меж громад, комплексне просторове планування територій громад. Водночас документ скасовує необхідність розробки кількох, споріднених за змістом видів містобудівної документації та документації із землеустрою, нормуються питання, пов'язані з її затвердженням, створюється електронна картографічна основа для планування території тощо.

"Ми маємо намір завершити децентралізацію і передати громадам землі державної власності, розташовані за межами населених пунктів. Люди на місцях отримають землю і право нею розпоряджатися. Цей законопроект допоможе місцевим громадам системніше підійти до планування територій і управління земельними ресурсами", - зазначив він.

Законопроект встановлює, що цільове призначення земділянки визначає її власник самостійно, зведення про обраний власником вид цільового призначення ділянки вносять до Державного земельного кадастру. Встановлення та зміна виду цільового призначення земділянки її власником не потребує розроблення документації із землеустрою та ухвалення рішень органами влади, органами місцевого самоврядування (окрім земель оборони).

Авторами законопроекту "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель" є 11 депутатів фракції "Слуга народу" й один із депутатської групи "За майбутнє".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент підписав закон про фінансові ринки

НБУ на третьому аукціоні своп процентної ставки задовольнив заявки п’яти банків на 2 млрд грн під 6,5%

Ощадбанк виграв справу у Сбербанку Росії щодо інтелектуальної власності на ТМ "Сбербанк" на території України

"Енергоатом" стурбований затримкою з публікацією постанови Кабміну з перехідною моделлю ПСО

ФДМ готовий розпочати процес приватизації перших об'єктів ДП "Укрспирт"

Грошова маса в Україні в липні зросла на 3,6%

Райффайзен банк Аваль має намір збільшити виплату дивідендів за підсумками 2019 р до 4,27 млрд грн

Нафта продовжує дорожчати, Brent торгується близько $ 44,87 за барель

Мінінфраструктури хоче залучати супутникові сервіси для моніторингу інфраструктури

Консенсус-прогноз падіння ВВП України в 2020 році погіршився до 6% із поліпшенням відскоку у 2021 році до 3,2% - Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА