Інтерфакс-Україна
13:32 23.12.2019

Знизити облікову ставку на 2 п. п. замість 1,5 п. п. пропонували 4 із 10 членів КМП Нацбанку - підсумки дискусії

2 хв читати
Знизити облікову ставку на 2 п. п. замість 1,5 п. п. пропонували 4 із 10 членів КМП Нацбанку - підсумки дискусії

Знизити облікову ставку на два процентних пункти (п. п.) замість 1,5 п. п. пропонували четверо з десяти членів Комітету з монетарної політики (КМП) Національного банку України (НБУ) за підсумками засідання 11 грудня.

Згідно з протоколом засідання, розміщеним на сайті центробанку в понеділок, шестеро членів КМП висловилися за зниження облікової ставки на 1,5 п. п., до 14,0%. На їхню думку, зниження облікової ставки на 1,5 п. п. не лише дасть змогу підтримати економічне зростання, а й сприятиме зниженню вартості боргових запозичень у гривні. Водночас члени КМП відзначили збереження фундаментального тиску на інфляцію з боку зростаючого споживчого попиту та витрат на оплату праці. Ще одним ризиком є зростання світових цін на окремі продовольчі товари. Це в підсумку може перешкодити поліпшенню інфляційних очікувань.

Окремі члени КМП відзначили можливе посилення загроз для макрофінансової стабільності внаслідок результатів судових процесів і посилення тиску на НБУ. Крім того, незважаючи на значний прогрес у переговорному процесі з Міжнародним валютним фондом, зокрема досягнення домовленостей на рівні експертів за новою програмою, зберігається невизначеність щодо швидкості реалізації передбачених реформ. Члени КМП наголосили також, що для довіри до монетарної політики НБУ ситуація, коли інфляція буде нижчою за цільовий діапазон, є більш прийнятною, ніж коли вона перевищуватиме його.

Один із членів КМП висловив упевненість, що зниження облікової ставки на 1,5 п. п. є достатнім кроком, оскільки додатковий стимулюючий вплив на економіку надаватимуть чергові кроки з валютної лібералізації та встановлення нульової ставки обов'язкового резервування для гривневих коштів із одночасним збільшенням цього нормативу для засобів в іноземній валюті.

Чотири члени КМП виступили за більш рішуче зниження облікової ставки на 2 п. п. - до 13,5%. Вони наголосили на необхідності агресивнішої реакції на зниження інфляційного тиску та тривале зміцнення гривні. Більш швидке зниження облікової ставки, на їхню думку, також прискорить здешевлення кредитних ресурсів в економіці і сприятиме подальшому зростанню економіки.

Як повідомлялося, НБУ з 13 грудня знизив облікову ставку до рівня, на якому вона перебувала два роки тому, - до 13,5% річних із 15,5% річних, на якому вона перебувала з 25 жовтня цього року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Аграрії засіяли 76% ярих зернових та зернобобових від плану та наздогнали минулорічний показник за площею

ТППУ ініціює запровадження ефективного страхування військових ризиків для інвесторів та експортерів

Ощадбанк у IV кв.-2024 сформував консорціум з Укргазбанком та ПУМБ для кредиту 2,8 млрд грн ОПК під держгарантію

"Ліси України" в 2025р. передбачили на централізовані закупівлі 3,1 млрд грн

Середня зарплата серед вакансій в Україні зростає на 500 грн третій місяць поспіль

Україна та ЄС ще не розпочали переговори щодо торгівлі за ст.29 DCFTA – Стефанішина

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА