16:17 17.03.2020

Вплив кризи на платіжний баланс України буде нейтральним або навіть позитивним - НБУ

1 хв читати
Вплив кризи на платіжний баланс України буде нейтральним або навіть позитивним - НБУ

Вплив кризи на платіжний баланс України буде нейтральним або навіть позитивним у зв'язку зі значним зниженням цін на енергоносії, які переважають в українському імпорті, та незначним - на продовольство, яке становить 50% від загального експорту країни, повідомив заступник глави Національного банку України (НБУ) Олег Чурій.

"Що стосується платіжного балансу, тобто експорту-імпорту, то вплив буде від нейтрального до, можливо, навіть позитивного. І це пов'язано з тим, що ціни на енергоносії дуже сильно знизилися - ціна на нафту, наприклад, впала на 30%, а імпорт енергоносіїв у нашому платіжному балансі становить приблизно 30%, тобто Україна платитиме набагато менше за імпорт енергоносіїв", - сказав Чурій під час прес-брифінгу онлайн у Києві у вівторок, додавши, що зниження цін на продовольство, яке переважає в українському експорті, нижче.

Він зазначив, що дефіцит платіжного балансу минулого року у 0,5% ВВП значно менший за дефіцит у передкризовому 2013 році, який сягав 10% ВВП.

За словами Чурія, вплив кризи на зростання ВВП, ймовірно, буде негативним. "Водночас позитивний ефект матимуть ті законодавчі акти, які сьогодні проголосувала Верховна Рада щодо подолання кризових явищ в економіці", - додав він.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА