Інтерфакс-Україна
19:20 23.03.2020

Урегулювання питання оренди приміщення та обладнання є найбільш поширеним зверненням до ТПП із запровадженням карантину

2 хв читати
Урегулювання питання оренди приміщення та обладнання є найбільш поширеним зверненням до ТПП із запровадженням карантину

Урегулювання питання оренди приміщень та обладнання є найчастішим зверненням бізнесу до Торгово-промислової палати (ТПП) України, серед інших - зрив термінів постачань сировини та обладнання, погашення кредитних зобов'язань бізнесу перед банками, затримка з експортом і невиконання зобов'язань іноземними партнерами.

"З моменту запровадження карантину до ТПП України щодня надходять сотні звернень, на які наші фахівці намагаються максимально швидко дати відповідь. На підставі звернень ми формуємо перелік питань, які потребують врегулювання на законодавчому рівні", - наводить слова президента ТПП України Геннадія Чижикова прес-служба у релізі.

З питання оплати оренди приміщень та обладнання на сьогодні звернулися 600-700 тис. бізнес-одиниць. "За нашими даними, у 95% випадків орендарі й орендодавці домовляються про врегулювання питань. У випадках, коли немає взаєморозуміння, ТПП видає сертифікати про обставини форс-мажору, з якими можна захищати свої інтереси в суді", - пояснив Чижиков.

Зрив термінів постачань продукції зумовлений тим, що багато підприємств працюють не на повну потужність, а частина персоналу не може вийти на роботу через зупинення руху громадського транспорту.

Третя за частотою звернень проблема - врегулювання взаємовідносин із банками. "Це особливо гостра проблема для підприємців, мікро- та малого бізнесу, роботу яких призупинено на час карантину. Станом на січень 2020 року ці бізнес-одиниці повинні банкам 6,2 млрд грн. За законодавством, відсутність грошей - не форс-мажор, і кредит потрібно погашати навіть у період карантину. Штрафи і пені ніхто не відміняв. ТПП готує проекти змін до законодавства. Для пошуку рішень потрібен діалог банків і НБУ", - зазначив Чижиков.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Бюджетна декларація допускає зростання мінімальної зарплати до 10 тис. грн в 2028р.

Бюджетна декларація на 2026-2028рр передбачає за базовим сценарієм поступове скорочення видатків держбюджету на безпеку і оборону

Наступний перегляд програми з МВФ за пропозицією України відбудеться у грудні-2025 замість серпня-вересня

ДПС за 6міс.-2025 перевиконала план надходжень до держбюджету на 10,4% - в.о. голови Карнаух

Угода щодо лібералізації торгівлі - це новий етап у контексті процесу вступу України в ЄС - Єврокомісія

Доходи загального фонду держбюджету в червні-2025 зросли на 63,4% до червня-2024 завдяки дивідендам та ERA

Частка NPL у банківському секторі у червні скоротилась до 27,9% - НБУ

Зростання ВВП за затягування війни уповільниться 2026 р. до 2,4%, оборона потребуватиме ще 775 млрд грн – Бюджетна декларація

Узгоджено ключові принципи, на яких розбудують зону вільної торгівлі між Україною та ЄС - Стефанішина

НБУ обмежив двом КС окремі види фінансових послуг до кінця року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА