Інтерфакс-Україна
08:46 27.03.2020

У ГМК занепокоєні перевезеннями ЗРС, які приносять майже 10% валютної виручки

3 хв читати
У ГМК занепокоєні перевезеннями ЗРС, які приносять майже 10% валютної виручки

Об'єднання металургійних підприємств України "Укрметалургпром" і Федерація металургів України (ФМУ) звернулися до Міністерства інфраструктури України з проханням терміново забезпечити виконання заявок українських підприємств-експортерів.

Як повідомляється в поширеній у четвер увечері заяві асоціацій, "Укрметалургпром" і ФМУ, переданій агентству "Інтерфакс-Україна", організації звернулися до першого заступника Мінінфраструктури України щодо підвищення ефективності використання інфраструктури держтранспортних компаній для забезпечення потреб ГМК України в умовах кризи, спричиненої Covid- 19.

"Україна переживає вкрай важкі часи, пов'язані зі спалахом коронавірусу Сovid-19, що може мати негативні довгострокові наслідки для української економіки й призвести до суттєвого скорочення експорту і значного зниження ВВП. Зниження попиту і падіння цін на метал у всьому світі, що спричинено призупиненням будівельної та автомобільної галузей промисловості, зумовили вимушене скорочення обсягів виробництва вітчизняних металургійних підприємств", - констатується в заяві.

При цьому наголошується, що в таких умовах чи не єдиною можливістю втримати експортний потенціал ГМК України є забезпечення безперебійного відвантаження залізорудної продукції вітчизняних виробників на ринок Китаю, де поки що зберігається попит.

"У цей непростий для країни час, спричинений Сovid-19, українські виробники-експортери (гірничо-збагачувальні комбінати Кривого Рогу) отримали відмову з боку МТП "Южний" повністю виконувати заявку на перевалку їхньої експортної продукції у квітні 2020 року - не погоджено майже 270 тис. тонн ЗРС. Втрати української економіки у вигляді недоотриманої валютної виручки від експорту ЗРС у квітні 2020 року можуть досягти $30 млн, що призведе до значного збільшення потреби у витрачанні валютних резервів НБУ", - наголошується в заяві.

Наголошується також, що поточна ситуація загрожує широкомасштабною кризою не лише ГМК України, який уже перебуває в стані кризи, починаючи з другого півріччя 2019 року, а й може торкнутися цілої низки суміжних галузей, мати вкрай негативні наслідки для зайнятості, наповнення державного бюджету та фондів і загального фінансово-економічного і соціального становища України загалом.

"На нашу думку, державні транспортні підприємствами, зокрема АТ "Укрзалізниця" і МТП "Южний", просто зобов'язані зробити все можливе, щоб заявлені плани українських гірників було виконано. Ціна питання надто висока, щоб відкладати на потім або сподіватися, що ситуація вирішиться сама собою", - наголошується в заяві

Асоціації звертаються до Мінінфраструктури з проханням терміново вжити невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення безперебійного експорту залізної руди українських підприємств-виробників, зокрема - забезпечити 100% виконання заявок українських підприємств-експортерів з боку держтранспортних компаній, насамперед ДП МТП "Южний" та АТ "Укралізниця".

Як повідомлялося, Україна за 2 міс. скоротила надходження від експорту чорних металів на 15,8% порівняно з аналогічним періодом минулого року - до $1 млрд 395,667 млн. На чорні метали за цей період припало 17,2% загального обсягу надходжень від експорту товарів проти 20,84% за перші два місяці минулого року.

Метпідприємства України в 2019 році знизили надходження від експорту чорних металів на 12,1% порівняно з 2018 роком - до $8 млрд 738,635 млн. На чорні метали припало 17,45% загального обсягу надходжень від експорту товарів проти 20,99% за 2018 рік. Крім того, Україна в 2019 році скоротила експорт металовиробів на 6,1% - до $1 млрд 42,455 млн.

Україна також за 2 міс. наростила експорт залізорудної сировини (ЗРС) в натуральному вираженні на 20,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року - до 7 млн 233,334 тис. тонн. Експорт ЗРС здійснювався переважно до Китаю (52,75% постачань у грошовому вираженні), Польщі (11,54%) і Австрії (6,58%). У 2019 році країна збільшила експорт ЗРС на 8,1% порівняно з 2018 роком - до 39 млн 901,836 тис. тонн, наростивши постачання в грошовому вираженні на 18,5% - до $3 млрд 398,958 млн. Експорт ЗРС здійснювався переважно до Китаю (34,4% постачань у грошовому вираженні), Польщі (12,17%) і Чехії (10,13%).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

MIGA надало EUR185 млн гарантій BNP Paribas та ING Bank для збільшення операцій їх дочірніх банків в Україні

Дефіцит бюджету України з витратами на оборону 5% ВВП складав би 0,2%, це хороша стартова позиція після війни – Марченко

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА