19:01 02.04.2020

Кулеба в розмові з главою МЗС Таджикистану підтвердив інтерес українських підприємств до будівництва ГЕС у цій країні

2 хв читати
Кулеба в розмові з главою МЗС Таджикистану підтвердив інтерес українських підприємств до будівництва ГЕС у цій країні

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час телефонної розмови з міністром закордонних справ Таджикистану Сіроджиддіном Мухріддіном підтвердив інтерес до подальшої участі українських підприємств у будівництві гідроенергетичних об'єктів на території Таджикистану, повідомляє Міністерство закордонних справ України.

"Маємо приділяти особливу увагу питанням економіки та торгівлі. Україна підтверджує інтерес до подальшої участі наших підприємств у спорудженні гідроенергетичних об’єктів на території Таджикистану, співпраці у промисловій, сільськогосподарській, транспортній та інших сферах", - сказав Кулеба під час розмови.

Український міністр також наголосив на намірі України активізувати політичні контакти з Таджикистаном на всіх рівнях.

Окрім того, співрозмовники високо оцінили активний початок року і, зокрема, проведення першого раунду політичних консультацій на рівні керівників профільних департаментів, а також відновлення роботи Спільної міжурядової комісії з питань економічного співробітництва, п'яте засідання якої відбулося вперше після семирічної перерви.

З метою активізації міжлюдських контактів, співпраці в галузі туризму та прямих контактів між діловими колами керівники відомств домовилися працювати над відновленням у майбутньому прямого авіасполучення між двома державами.

Сторони окремо зупинилися на питаннях взаємодії в рамках міжнародних організацій і звірили годинники для подальших зустрічей і візитів.

Міністр подякував за готовність таджицької сторони не застосовувати штрафних санкцій до українців, які не змогли вчасно виїхати з Таджикистану через обмеження транспортного сполучення.

Як зазначає МЗС України, за даними Держстату України, протягом 2019 року товарообіг із Таджикистаном становив $29,02 млн із позитивним для України сальдо в $26,38 млн. Окрім того, Україна - важливий партнер Таджикистану в гідроенергетичній галузі. Українські підприємства постачають необхідне обладнання для енергетичних об'єктів Таджикистану, зокрема в рамках віхового для Таджикистану проекту спорудження Рогунської ГЕС. У 2019 році відбулося значне зростання обсягів імпортних постачань до України, насамперед за рахунок збільшення у 80 разів закупівель нашою країною таджицьких овочів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НКЦПФР попередила ринок про ризик втрати ліцензій біржами ПФТС і УБ і запропонувала розглянути опцію створення нової біржі

НБУ відмовився в базовому сценарії від допущень щодо тривалості війни та повернув альтернативний сценарій

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

"Київтеплоенерго" у 2024 р. планує замінити 55 км аварійних теплових мереж - заступник голови КМДА

НБУ анонсував низку кроків валютної лібералізації найближчими тижнями

У призначенні пенсії українцям, які працювали за кордоном, зараховуватимуть отриманий там страховий стаж - Мінсоцполітики

НБУ поліпшив прогноз інфляції на 2024 р. з 8,6% до 8,2% і несуттєво погіршив його на 2025 р.

НБУ знизив облікову ставку трохи більше за очікування - до 13,5% і її оцінку на кінець року - до 13%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА