Інтерфакс-Україна
19:01 02.04.2020

Кулеба в розмові з главою МЗС Таджикистану підтвердив інтерес українських підприємств до будівництва ГЕС у цій країні

2 хв читати
Кулеба в розмові з главою МЗС Таджикистану підтвердив інтерес українських підприємств до будівництва ГЕС у цій країні

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час телефонної розмови з міністром закордонних справ Таджикистану Сіроджиддіном Мухріддіном підтвердив інтерес до подальшої участі українських підприємств у будівництві гідроенергетичних об'єктів на території Таджикистану, повідомляє Міністерство закордонних справ України.

"Маємо приділяти особливу увагу питанням економіки та торгівлі. Україна підтверджує інтерес до подальшої участі наших підприємств у спорудженні гідроенергетичних об’єктів на території Таджикистану, співпраці у промисловій, сільськогосподарській, транспортній та інших сферах", - сказав Кулеба під час розмови.

Український міністр також наголосив на намірі України активізувати політичні контакти з Таджикистаном на всіх рівнях.

Окрім того, співрозмовники високо оцінили активний початок року і, зокрема, проведення першого раунду політичних консультацій на рівні керівників профільних департаментів, а також відновлення роботи Спільної міжурядової комісії з питань економічного співробітництва, п'яте засідання якої відбулося вперше після семирічної перерви.

З метою активізації міжлюдських контактів, співпраці в галузі туризму та прямих контактів між діловими колами керівники відомств домовилися працювати над відновленням у майбутньому прямого авіасполучення між двома державами.

Сторони окремо зупинилися на питаннях взаємодії в рамках міжнародних організацій і звірили годинники для подальших зустрічей і візитів.

Міністр подякував за готовність таджицької сторони не застосовувати штрафних санкцій до українців, які не змогли вчасно виїхати з Таджикистану через обмеження транспортного сполучення.

Як зазначає МЗС України, за даними Держстату України, протягом 2019 року товарообіг із Таджикистаном становив $29,02 млн із позитивним для України сальдо в $26,38 млн. Окрім того, Україна - важливий партнер Таджикистану в гідроенергетичній галузі. Українські підприємства постачають необхідне обладнання для енергетичних об'єктів Таджикистану, зокрема в рамках віхового для Таджикистану проекту спорудження Рогунської ГЕС. У 2019 році відбулося значне зростання обсягів імпортних постачань до України, насамперед за рахунок збільшення у 80 разів закупівель нашою країною таджицьких овочів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Італія, Греція і Болгарія в січні знизили імпорт газу з Азербайджану на 26%

Мультиплікаційний ефект кожної вкладеної в ВЕС гривні може складати до ста гривень – СЕО "Френдлі Вінд Технолоджі"

НБУ, НКЦПФР та Мінфін до червня 2025р підготують концептуальну записку реформ інфраструктури фінринку

Мінекономіки надасть 28 переробним підприємствам загалом 157,9 млн грн грантових коштів в рамках програми

Експорт пшениці у квітні 2025р. може скласти 1 млн тонн - аналітики

"Укрзалізниця" не змогла відновити головну автоматизовану систему вантажних перевезень, кількість паперових документів перевищила 50 тис.

Вакантні посади в Раді НБУ будуть заповнені до кінця квітня – програма з МВФ

Шмигаль: Загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову у 2025 р. становить майже $10 млрд

CreditKasa, "Фінако", "Укрфінжитло", "Атлана" і CreditPlus очолили список фінкомпаній за доходом від фінпослуг у 2024р.

ДПС ідентифікуватиме громадян, що займаються торгівлею через інтернет та отримують грошові перекази

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА