08:30 30.04.2020

МГЗ заявляє про вимушене зупинення виробництва через проблеми з розмитненням бокситів

4 хв читати
МГЗ заявляє про вимушене зупинення виробництва через проблеми з розмитненням бокситів

Миколаївський глиноземний завод (МГЗ) заявляє про вимушене припинення виробництва у зв'язку з неправомірним блокуванням надходжень бокситової сировини в порту Чорноморською митницею.

Як повідомляється в прес-релізі компанії, переданому агентству "Інтерфакс-Україна" увечері в середу, на підприємстві залишився критичний для можливості подальшого здійснення нормальної діяльності обсяг бокситу, який забезпечує 4-денну роботу виробництва. При триденному запасі завод за технологічними нормативами зобов'язаний здійснити консервацію, тому з 30 квітня розпочнеться зупинення підприємства.

При цьому наголошується, що МГЗ веде свою діяльність у повній відповідності до чинного законодавства України. Ввезення сировини на митну територію України для переробки здійснюється без сплати митних платежів відповідно до Митного кодексу України (гл.23), оскільки завод надає послуги з переробки і 100% продукції підприємства йде за межі країни через відсутність в Україні споживачів глинозему.

"Попри це, очолюване Олександром Щуцьким керівництво Чорноморської митниці, порушуючи рішення суду, перешкоджає ввезенню імпортної бокситової сировини на територію України, що призвело до критичного зниження запасів бокситу на заводі й в підсумку може спричинити повне знищення галузі в країні", - констатується в прес-релізі.

Наголошується також, що оскільки дії митних органів прямо суперечать Митному кодексу України, керівництво МГЗ звернулося 28 квітня з листом на ім'я президента країни Володимира Зеленського, що містить прохання посприяти у врегулюванні ситуації, яка склалася в правовому полі, але наразі відповіді отримано не було.

Раніше керівник Чорноморської митниці повідомив про порушення МГЗ і приховування підприємством техпроцесу. Зокрема, в інтерв'ю "РБК-Україна" він повідомив, що Миколаївський окружний адміністративний суд блокує заборону митниці й всіляко захищає МГЗ. При цьому уточнюється, що з боку МГЗ, бенефіціаром якого залишається російський олігарх Олег Дерипаска, відбувається порушення технологічного процесу, безконтрольне переміщення відходів червоного шламу на власні сховища і постачання під час війни стратегічної сировини підприємствам держави-агресора.

За його словами, на сьогодні кількість червоного шламу на території Миколаївської області величезна і підприємство зобов'язане його утилізувати. У зв'язку з низкою виявлених порушень, митниця ініціювала аудиторську перевірку МГЗ. Також митниця звернулася з відповідними документами до НАБУ для перевірки фактів, які дозволяли мінімізувати платежі до бюджету протягом останніх десяти років. Якщо Миколаївський суд продовжить блокувати рішення Чорноморської митниці, там мають намір подавати апеляцію і йти до Одеського суду, резюмував Щуцький, зазначено в інформації агентства.

Як повідомлялося, російського бізнесмена Олега Дерипаску, щодо якого США впровадили санкції, також було додано до українського санкційного списку, схваленого Радою національної безпеки і оборони (РНБО).

Раніше у 2017 році в результаті угоди, схваленої урядом України, контроль над МГЗ придбала швейцарська компанія Glenсore, що є одним із найбільших світових постачальників сировинних товарів і рідкоземельних матеріалів. Антимонопольний комітет України дав дозвіл на проведення операцій, уточнивши, що надав право на концентрації, в результаті яких група Glenсore увійде в капітал іноземних компаній "Гордана Холдінгс А.В.В." і "Гандель Інтернешнл А.В.В." (обидві - Аруба), які є учасниками ТОВ "Компанія "Алюміній України" та "Гуардон Україна" (обидва - Київ), що безпосередньо володіють відповідно 13,96% і 86,04% частками в МГЗ.

У жовтні минулого року Україна застосувала санкції проти Об'єднаної компанії (ОК) "Російський алюміній" ("РусАл", РФ) і компанії Judson Trading Limited (Кіпр), яку пов'язують із нею. Серед заборонних заходів блокування активів - тимчасове обмеження права особи користуватися і розпоряджатися належним їй майном, обмеження торговельних операцій в Україні, запобігання виведенню капіталу з країни, зупинення виконання економічних і фінзобов'язань. Серед них також заборона на держзакупівлю низки товарів і послуг, повна або часткова заборона на здійснення угод із цінними паперами з особами, які підпали під санкції, і заборона НБУ на здійснення низки платежів.

ОК "РусАл" створено в 2007 році при злитті алюмінієвих і глиноземних активів ВАТ "РусАл", "СУАЛ" і швейцарського трейдера Glencore.

"РусАл" в Україні належить також близько 29% у Запорізькому алюмінієвому комбінаті (ЗАлК), 68,01% акцій якого повернуто в держвласність. "РусАл" оскаржує повернення акцій у держвласність у Міжнародному центрі з урегулювання інвестиційних спорів.

Крім того, повідомлялося, що Дерипаска залишається кінцевим бенефіціаром ТОВ "МГЗ", свідчать дані Єдиного держреєстру юросіб.

Згідно з держреєстром, Дерипаска виступає бенефіціаром двох співвласників МГЗ - ТОВ "Компанія "Алюміній України" і ТОВ "Гуардон Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НБУ анонсував низку кроків валютної лібералізації найближчими тижнями

У призначенні пенсії українцям, які працювали за кордоном, зараховуватимуть отриманий там страховий стаж - Мінсоцполітики

НБУ поліпшив прогноз інфляції на 2024 р. з 8,6% до 8,2% і несуттєво погіршив його на 2025 р.

НБУ знизив облікову ставку трохи більше за очікування - до 13,5% і її оцінку на кінець року - до 13%

EVA відкрила в першому кварталі 16 нових магазинів

"Миколаївобленерго" у 2024 р. має намір оновити парк пошкодженої з початку війни автотехніки

"Інтерпайп" пропонує скоригувати систему бронювання працівників у прифронтових регіонах

"Інтерпайп" намагається вирішити дефіцит кадрів за рахунок покращення соцпакету й навчання

Госпсуд затвердив план досудової санації "Ельдорадо" (оновлено)

Більшість банкірів очікують зниження облікової ставки НБУ на 0,5 п.п.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА