16:38 14.05.2020

SOCAR виявляла цікавість до зберігання нафти в Україні - голова "Укртранснафти"

3 хв читати
SOCAR виявляла цікавість до зберігання нафти в Україні - голова "Укртранснафти"

Азербайджанська SOCAR виявляла цікавість до зберігання нафти в Україні, але чинне законодавство поки що не дає змоги надавати таку послугу, повідомив гендиректор АТ "Укртранснафта" і голова нафтового дивізіону групи "Нафтогаз" Микола Гавриленко в четвер в ефірі YouTube-каналу encorr.

"Та сама SOCAR, коли звернулася до нас, сказала: "Ми хочемо зберігати у вас нафту в межах року з можливістю ухвалення рішення, куди її дівати: або переробляти у вас, або вивозити трубопровідним транспортом у бік Білорусі, або знову на воду з вантаженням на танкери і реалізовувати на вільному ринку". Наше законодавство такої можливості наразі не дає", - сказав він.

Гавриленко нагадав, що компанія звернулася до Міністерства фінансів з метою отримання дозволу на створення ліцензійного митного складу на базі своїх потужностей для надання послуги зі зберігання нафти.

За його словами, спочатку нафта може зберігатися в лінійній частині ділянки нафтопроводу Кременчук-Лисичанськ, де є технічна можливість розмістити близько 400 тис. тонн нафти.

"Ми подали до Міністерства фінансів відповідні ініціативи, де, зокрема, пропонуємо визнати недіючу ділянку нафтопроводу ємністю з певними нюансами. Якщо це буде прийнято, ми зможемо вийти на ринок із такою ємністю, як ця лінійна частина нафтопроводу", - уточнив голова "Укртранснафти".

Гавриленко також повідомив, що резервуарний парк у МНТ "Південний", що належить компанії, нині може вмістити 200 тис. куб. м, або 170 тис. тонн, але цього недостатньо навіть для розміщення нафти з двох танкерів по 90 тис. тонн.

"Навіть якщо ми один приймемо і покладемо на зберігання, то другий ми вже не зможемо прийняти для, припустимо, здійснення транспортування в інтересах Білорусі або Кременчука", - пояснив він.

Голова "Укртранснафти" нагадав, що компанія має плани щодо розширення резервуарного парку МНТ "Південний" зі встановленням чотирьох резервуарів місткістю по 120 тис. кожен у рамках зобов'язання України перед ЄС зі створення мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів. Водночас законопроект зі створення запасів, який дасть обґрунтування для реалізації проекту, все ще перебуває на погодженні в міністерствах і відомствах.

Як повідомлялося, виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко висловив ідею використання українських потужностей для надання нафтовидобувним країнам послуг зі зберігання нафти, якої нині є надмір.

В "Укртранснафті" агентству "Інтерфакс-Україна" повідомили, що на сьогодні можливості зберігання нафти для іноземних компаній на території країни не врегульовані на законодавчому рівні. Так, згідно з нормативно-правовими актами, нафта імпортного походження може перебувати на території України лише у двох режимах: імпорт і транзит.

За словами голови НАК Андрія Коболєва, щоб зацікавити постачальників нафти в послузі з її тимчасового зберігання, в Україні необхідно надати можливість не сплачувати ПДВ під час ввезення сировини. "Якщо такий режим нам дозволять застосувати, то є можливість, що ми отримаємо додаткових клієнтів", - зазначив Коболєв, за оцінкою якого доходи від надання цієї послуги можуть сягнути $1-3 млн на місяць.

Система магістральних нафтопроводів "Укртранснафти", 100% акцій якої належить НАК "Нафтогаз України", діаметром від 159 мм до 1220 мм загальною протяжністю 4,767 тис. км проходить територією 19 областей країни, має щорічну пропускну спроможність на вході 114 млн тонн, на виході - 56,3 млн тонн.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Шмигаль пропонує призначити Абрамовського міністром екології, Ткаченка - міністром культури і Стефанишину - віце-прем'єром з євроінтеграції

Відвідуваність київських ТРЦ у перший вікенд значно нижча за докарантинну, візити стали більш цільовими

"Укрпошта" відзначає зростання обсягів замовлень українців з AliExpress від початку року на 74%

ДТЕК вважає попередні висновки АМКУ щодо зловживань у БуТЕС необґрунтованими, вбачає адміністративний тиск

ЄІБ та Мінрегіон підписали угоду про співпрацю для сприяння енергоефективності громадських будівель в Україні

Мінсоцполітики оцінює потенційне недоотримання ЄСВ 2020 року в 17,7 млрд грн

Мінфін України знизив ставку за 3-міс. ОВДП до 9,9% і за 6-міс. до 10,27%

Законопроекти про впровадження плати за використання автодоріг вантажним транспортом мають максимально враховувати інтереси українських перевізників

Саакашвілі має намір заблокувати впровадження квот на імпорт міндобрив

"Вог Рітейл" продовжив контракт із "Укрзалізницею" на організацію харчування у швидкісних поїздах зі збільшенням щомісячного платежу, новий конкурс планується у вересні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА