Інтерфакс-Україна
19:07 18.05.2020

Споживнастрої українців у квітні впали до рівня початку 2019 року

3 хв читати
Споживнастрої українців у квітні впали до рівня початку 2019 року

Споживчі настрої українців у квітні 2020 року погіршилися на 6,8 пункту - до 66,2 пункту за 200-бальною шкалою, а оцінка ними свого поточного становища - на 18,4 пункту, до рівня 2017 року, або до 48,8, свідчать дані дослідницького агентства Info Sapiens, розміщені на сайті в понеділок.

"Індекс споживчих настроїв втратив під час другого місяця карантину ще 7 процентних пунктів (п.п.). Ця втрата невелика порівняно з погіршенням споживчих настроїв у квітні порівняно з березнем у європейських країнах. Зокрема, в Польщі та Угорщині падіння індексу досягло 37 п.п., у Німеччині - 26 п.п., в Іспанії - 13 п.п., в Італії - 10 п.п.", - зазначили аналітики Info Sapiens.

Згідно з дослідженням, скорочення індексу поточного становища (ІПС) відбулося в зв'язку з різким зниженням індексу доцільності великих покупок - на 29 пунктів, до 45,3, а також падінням індексу поточного особистого матеріального становища на 7,8 пункту - до 52,3.

"Найбільш вразливим до поточної кризи виявився індекс доцільності робити великі покупки: квітневе значення цього індексу є мінімальним за період із червня 2014 року. Приблизно такий самий рівень доцільності робити великі покупки було зафіксовано в липні-серпні 2015 року. Падіння індексу доцільності робити великі покупки свідчить про сильне почуття невизначеності серед споживачів і стратегію обережної споживчої поведінки", - зазначають аналітики агентства.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) у квітні незначно зріс на 0,9 пункту - до 77,8. Зокрема, очікування розвитку економіки протягом найближчих п'яти років зросли на 21,4 пункту - до 109,1, тоді як очікування на найближчий рік погіршилися на 13,4 пункту - до 54,5. Крім того, скоротився індекс очікувань змін особистого матеріального становища на 5,3 пункту - до 69,7, свідчать дані Info Sapiens.

"Схильність українців вірити у короткостроковість кризи (в перспективі одного року) та оптимізм щодо розвитку в наступні п'ять років утримує споживчі настрої від різкого падіння", - пояснили аналітики.

У звіті зазначено, що в квітні показник індексу очікуваної динаміки безробіття погіршився 35,5 пункту і становить 168,9, тоді як інфляційні очікування респондентів й очікування щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців покращилися відповідно на 12,7 і 7,2 пункту - до 172,7 і 146,8.

Як повідомлялося, споживчі настрої українців у 2019 році зросли в перші місяці після президентських виборів: за другий-третій квартал вони підскочили з 65,3 до 97,5 пункту. Однак у наступні два місяці було зафіксовано їх зниження до 91,7 пункту, і лише грудень дещо покращив показники.

У січні 2020 року споживнастрої погіршилися до 89 пунктів, повернувшись до рівня липня-2019 року, лютому - до 81,9 пункту (до рівня травня-2019), а в березні - до 73 пунктів (до рівня квітня-2019).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Захист енергооб'єктів у 2023-2024 рр. реалізовано на 18,7 млрд грн з передбачених 35,9 млрд грн – Рахункова палата

Відбудова пошкоджених РФ газових об’єктів – сумнівне рішення, потрібна альтернатива, вважає ексглава "Нафтогазу"

Ексглава "Нафтогазу" Коболєв радить бізнесу будувати СЕС з СНЕ і обережно ставитися до газової генерації

Кількість авіаперельотів у Євросоюзі цього літа залишилася нижчою за рівень 2019 р.

Україна та ЄС ухвалили рішення про скасування частини тарифів та збільшення квот на експорт аграрної продукції

МВФ покращив очікування щодо зростання глобальної економіки на 0,2 в.п, до 3,2% у 2025 році

НБУ оновив методику формування технічних резервів страховиків

Уряд продовжив дію ПСО для суб'єктів ринку газу та підвищив його ціну для виробників е/е до 31 березня 2026р на 14,3-16,7%

Ощад профінансував 100 МВт генерації електроенергії для ММСБ

НБУ змінив правила резервування для стимулювання довгострокового фінансування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА