19:54 16.06.2020

АМКУ допускає можливі маніпуляції на ринку електроенергії

2 хв читати
АМКУ допускає можливі маніпуляції на ринку електроенергії

Антимонопольний комітет України (АМКУ) допускає, що деякі учасники ринку електроенергії можуть вдаватися до антиконкурентних практик.

"Проведений Комітетом макроекономічний та факторний аналіз функціонування різних сегментів ринків електричної енергії протягом 2020 року може свідчити про застосування окремими гравцями ринку антиконкурентних практик", - ідеться у відповіді АМКУ на запит Енергореформи.

У комітеті зазначили, що з метою з’ясування обставин ситуації, що склалася на енергоринку, оперативного виявлення та припинення можливих порушень конкурентного законодавства комітет направив вимоги про надання інформації виробникам електроенергії, постачальникам, трейдерам, НЕК "Укренерго", ДП "Оператор  ринку", а також до Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

За підсумками аналізу отриманої інформації комітет у стислі терміни ухвалить відповідне рішення, йдеться в листі.

"Слід зазначити, що йдеться про дії виробників електроенергії і трейдерів, які можуть мати ознаки недобросовісної конкуренції, зокрема шляхом маніпулювання ціновими заявками та обсягами  електроенергії на ринку", - уточнюють у комітеті.

При цьому в ньому не виключили, що така поведінка, зокрема, може бути зумовлена бездіяльністю НКРЕКП.

У АМКУ наголосили, що сигнали про можливі порушення на ринку е/е почали надходити від громадськості та органів влади, зокрема від депутатів парламенту, серед яких є звернення голови комітету з питань енергетики і ЖКГ Андрія Геруса.

"Український ринок електроенергії постійно перебуває у фокусі уваги Антимонопольного комітету як такий, що характеризується високою концентрацією та обмеженою конкуренцією", - наголосили в комітеті.

Як повідомлялося, у зв'язку з різким зниженням попиту й цін на ринку електроенергії Герус звернувся до Служби безпеки України й АМКУ з проханням розслідувати можливі маніпулятивні дії учасників ринку, які, зокрема, входять до "вертикально інтегрованої фінансово-промислової групи".

Він зазначає, в період 25-26 травня стався обвал цін на ринку "на добу наперед", унаслідок якого ціна електроенергії базового навантаження в понеділок, 25 травня, становила 791 грн/МВт-год, у вівторок, 26 травня, - 858 грн/МВт-год, що на 40% і 36% нижче за показники понеділка-вівторка попереднього тижня.

За даними голови комітету, попит на е/е в ці дні впав до екстремально низького рівня 58,4-58,6 МВт-год, що на 26-50% нижче за показники аналогічних днів попереднього тижня.

На думку автора листа, коливання, що спостерігаються на ринку е/е, не відповідають динаміці попиту на ресурс на тлі виходу з карантину й початку роботи електротранспорту, вони можуть бути результатом маніпуляцій.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Конеченков зазначив, що головною на сьогодні проблемою є питання з ухваленням парламентом низки законів, необхідних для розв'язання кризи неплатежів у відновлюваній енергетиці.

Фінкомпанії перемістили 7,5 тис. співробітників і вивели $1,6 трлн із Великої Британії на тлі Brexit

ЄС у 2019/20 сезоні зайняв 67% обсягу експорту плодоовочевої продукції з України

Віддалений формат роботи планують залишити 40% компаній - опитування

"Київтеплоенерго" має намір об'єднати управління столичною енергетикою в єдину систему SCADA

Зведений платіжний баланс України у серпні-2020 зведено з профіцитом $353 млн

Зеленський вважає, що Україна може експортувати до Китаю більше продукції, і буде що запропонувати КНР

ЄБРР погіршив прогноз спаду ВВП України у 2020 році до 5,5% і зростання у 2021 році до 3%

Пожежу на території "Сєверодонецького "Азоту" загасили, цехи продовжують роботу - Group DF

Мінекономіки планує дозволити експорт купажів коньяків з України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА