13:39 07.07.2020

Єврокомісія погіршила прогноз для економіки єврозони на 2020 рік, очікує падіння ВВП на рекордні 8,7%

3 хв читати
Єврокомісія погіршила прогноз для економіки єврозони на 2020 рік, очікує падіння ВВП на рекордні 8,7%

Європейська комісія (ЄК) погіршила прогноз для економіки єврозони на поточний рік, зазначивши, що обмеження, запроваджені для стримування поширення коронавірусної інфекції, скасовуються повільніше, ніж очікувалося.

Згідно з новими оцінками ЄК, ВВП єврозони у 2020 році скоротиться на 8,7%, що стане рекордним падінням. Попередній прогноз, оприлюднений у травні, передбачав зниження економіки регіону на 7,7% поточного року.

ВВП Євросоюзу скоротиться на 8,3% цього року, прогнозує ЄК. Попередній прогноз передбачав зниження ВВП на 7,4%.

"Спад в економіці Євросоюзу цього року буде глибоким у зв'язку з наслідками пандемії коронавірусу, незважаючи на швидкі та масштабні заходи у відповідь, вжиті і на рівні ЄС, і на рівні самих держав регіону. Оскільки зняття обмежувальних заходів відбувається повільніше, ніж ми передбачали в нашому весняному прогнозі, наслідки кризи для економічної активності будуть серйознішими, ніж ми очікували", – йдеться в огляді Єврокомісії.

У 2021 році, згідно з оцінками ЄК, економіка єврозони зросте на 6,1%, Євросоюзу - на 5,8%. У травні прогнозувалося збільшення ВВП відповідно на 6,3% та 6,1%.

"Економічні наслідки локдаунів будуть важчими, ніж можна було припустити. Ми продовжуємо плисти в штормових водах і стикатися з численними ризиками, включно із загрозою нової хвилі пандемії", - заявив Валдіс Домбровскіс, заступник голови ЄК, який курирує економічні питання.

"Ми можемо очікувати відновлення економіки і цього, і наступного року, проте маємо зберігати пильність, відстежуючи змінювані темпи цього відновлення", - зазначив він.

Оскільки обмежувальні заходи припали переважно на другий квартал 2020 року, саме в цьому кварталі падіння ВВП буде найбільш серйозним, зазначають у ЄК.

"Водночас дані за травень і червень дають змогу припустити, що найгірше вже позаду. Відновлення економіки набиратиме сили в другому півріччі, проте його темпи відрізнятимуться в різних країнах ЄС", - йдеться в огляді.

Прогноз інфляції для єврозони на поточний рік підвищено до 0,3% у річному виразі з 0,2%, які очікували в травні, для ЄС - збережений на рівні 0,6%.

"Ціни на нафту та продукти харчування зростають швидше, ніж очікувалося, проте їхній вплив на загальний показник інфляції нівелюватиметься слабкістю економічного зростання, а також наслідками зниження податку на додану вартість у низці країн та іншими заходами", - зазначають в ЄК.

Прогнози інфляції в єврозоні та ЄС на 2021 рік підтверджено на рівні 1,1% та 1,3% відповідно.

Єврокомісія попереджає, що її прогнози пов'язані з високим ступенем невизначеності, ризики їх пониження зберігаються. Прогнози ґрунтуються на припущенні, що обмежувальні заходи в країнах ЄС поступово скасовуватимуть і другої хвилі пандемії не буде.

Поява широко доступної вакцини від коронавірусної інфекції могла б привести до перегляду економічних прогнозів Єврокомісією у бік підвищення.

Найрізкіші темпи економічного спаду серед країн єврозони цього року зафіксують Італія, Іспанія та Франція - відповідно на 11,2%, 10,9% та 10,6%. Прогнози для цих країн погіршено, в травні очікувалося зниження на 9,5%, 9,4% та 8,2%.

У 2021 році ВВП Італії збільшиться на 6,1%, Іспанії - на 7,1%, Франції - на 7,6%, прогнозують в ЄК.

Економіка Німеччини, як очікується, знизиться на 6,3% у 2020 році та збільшиться на 5,3% наступного року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінінфраструктури хоче залучати супутникові сервіси для моніторингу інфраструктури

Кабмін призначив Іващенка першим заступником, Немілостівого - заступником міністра з питань стратегічних галузей промисловості

DCH заявляє про відсутність у АМКУ права відмовити в покупці "Мотор Січі" з китайськими партнерами та готовність іти до міжнародного суду

Інфляція в Україні в річному вимірі залишилася на рівні 2,4% після дефляції 0,6% у липні

ЄБА розкритикувала пропозицію Кабміну штрафувати бізнес за недотримання відвідувачами маскового режиму

ПриватБанк запустив біометричні POS-термінали з ідентифікацією обличчя

Група "Текстиль-Контакт" запустила в Чернігові виробництво медодягу з високим ступенем захисту

НБУ дозволив з 1 вересня усім банкам приймати та передавати для дослідження в центробанк сильно зношені банкноти

Група DCH гарантує збереження і розвиток виробничої бази "Мотор Січі", її технологій і прав інтелектуальної власності

ЄБА виступила категорично проти президентського законопроекту про підвищення мінімальної зарплати до 5 тис. грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА