Інтерфакс-Україна
13:30 23.07.2020

Законопроект про локалізацію не відповідає низці параметрів Угоди про асоціацію з ЄС - Шмигаль

2 хв читати
Законопроект про локалізацію не відповідає низці параметрів Угоди про асоціацію з ЄС - Шмигаль

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляє, що ухвалений Верховною Радою у першому читанні законопроект про локалізацію, спрямований на розвиток машинобудування, у чинній редакції не відповідає деяким параметрам Угоди про асоціацію України і Європейського Союзу.

"Закон ухвалений у першому читанні. Він є досить жорстким для мене, наших міжнародних партнерів. Він досить цікавий для нашої промисловості й економіки", - сказав Шмигаль журналістам у четвер під час робочого візиту до Брюсселя.

Прем'єр наголосив, що нині завдання влади - знайти "золоту середину" для того, щоб підтримати власну економіку під час кризи, але водночас не порушити міжнародних угод, які вже укладено. Шмигаль упевнений, що можливості для такого компромісу існують.

"Поки що міжнародні партнери абсолютно спокійно це сприймають, оскільки розуміють, що це перше читання", - зазначив він.

Прем'єр додав, що позиція уряду полягає в тому, що не може йтися про жорстку локалізацію, а лише про використання нецінових критеріїв у розмірі 30% під час проведення державних закупівель, які даватимуть якісь преференції для товарів, що мають складову українського виробництва.

"У чинній редакції він не відповідає деяким параметрам Угоди про асоціацію, тому уряд наполягатиме на тому, щоб ми відредагували редакцію спільно з депутатами так, щоб вона не порушувала наших міжнародних угод, і не тільки про асоціацію", - наголосив Шмигаль.

Як повідомлялося, 21 липня Верховна Рада ухвалила за основу законопроект про локалізацію, спрямований на розвиток машинобудування, він передбачає преференції під час державних закупівель із вимогою локалізації 25-40% із 2021 року із подальшим підвищенням ще на 15 п.п. з 2024 року.

Законопроект №3739 було зареєстровано у парламенті 24 червня 2020 року. Його співавторами виступили переважно нардепи фракції "Слуга народу", зокрема, крім Кисилевського, Дмитро Наталуха, Роксолана Підласа, а також голови депутатських фракцій і груп, парламентських комітетів, члени комітету економічного розвитку та інші депутати – загалом 37 осіб.

Водночас голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас скерував на адресу прем'єр-міністра Дениса Шмигаля і спікера ВР Дмитра Разумкова лист, в якому висловив занепокоєння ініціативами уряду і парламенту про преференції українському машинобудуванню під час держзакупівель, які суперечать взятим Україною зобов'язанням у рамках СОТ. Крім того, ЄС вважає, що законопроект порушує принципи недискримінації, а з урахуванням пропонованого рівня локалізації до 60% фактично позбавляє іноземну продукцію можливості участі в держзакупівлі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА