Інтерфакс-Україна
12:41 03.09.2020

Уряд планує приватизацію кожного з держбанків

3 хв читати
Уряд планує приватизацію кожного з держбанків

 Кабінет Міністрів на засіданні 2 вересня оновив принципи стратегічного реформування державних банків, які передбачають скорочення частки держави в банківському секторі з 60% до 25% до 2025 року шляхом часткової або повної приватизації кожного з чотирьох держбанків.

Згідно з текстом відповідного документа, оприлюдненого на сайті Міністерства фінансів, держава планує знайти для Укрексімбанку міноритарного інвестора з потенційною приватизацією в довгостроковій перспективі.

Крім того, Кабмін зберіг плани з виходу держави з капіталу ПриватБанку в перспективі, а також щодо конвертації позики Міжнародної фінансової корпорації (IFC) Світового банку в додатковий капітал Укргазбанку. Зокрема, планується, що угоду між IFC та Укргазбанком буде укладено до жовтня 2020 року.

У принципах стратегічного реформування держбанків також зазначено, що наразі держава створює всі необхідні передумови для забезпечення вступу міжнародних фінансових організацій (МФО) в капітал Ощадбанку до кінця 2020 року, зокрема у жовтні 2020 року планується входження останнього до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

Згідно з очікуваннями уряду, участь МФО в капіталі Ощадбанку приведе до мажоритарної або повної приватизації банку до кінця 2025 року.

У відповідному документі також уточнюється, що підготовка до виходу держави з капіталу банків розпочнеться після завершення "коронакризи" й досягнення стабільного відновлення економіки (зростання ВВП упродовж двох кварталів), але не пізніше грудня 2021 року.

Згідно з планами, держбанки не пізніше ніж через три місяці після досягнення стабільного відновлення економіки спільно з Міністерством фінансів мають розробити стратегію і "дорожню карту" щодо виходу держави з капіталу.

Крім того, з метою забезпечення реалізації та здійснення відповідних заходів, держбанкам необхідно буде залучити Міжнародний інвестиційний банк, який визначатиметься наглядовою радою.

Ще одним кроком, згідно зі стратегією, є реалізація банками заходів щодо продажу частки держави відповідно до узгодженого в "дорожніх картах" графіка, але не пізніше кінця 2024 року.

У документі наголошується, що під час пандемії COVID-19 можливе тільки проведення підготовки до виходу держави з капіталу банків, тоді як сам процес буде ініційовано та виконано в період подальшого відновлення економіки.

Одним із підготовчих кроків для виходу України з капіталу держбанків є проведення банками стрес-тестів у період із серпня до грудня 2020 року з метою визначення потенційної потреби в капіталі через "коронакризу", свідчить стратегія.

Окремим пунктом уряд позначив у стратегії, що держава поступово змінюватиме облігації, якими здійснювалася докапіталізація держбанків, на стандартні ринкові держоблігації, а будь-яку подальшу докапіталізацію здійснюватимуть за допомогою стандартних ринкових держоблігацій.

Відповідним документом також було окреслено бізнес-моделі кожного держбанку, зокрема уряд бачить ПриватБанк провідним роздрібним банком в Україні, який має сильну позицію в малому і середньому бізнесі (МСБ), Ощадбанк - універсальним банком, що обслуговує роздрібний сектор, МСБ, і корпоративних клієнтів у всіх сегментах ринку.

У свою чергу уряд визначив Укргазбанк як банк, що займає провідну ринкову позицію у сфері екологічного банкінгу, орієнтований на фінансування корпоративних клієнтів із присутністю в МСБ і роздрібному секторі, а Укрексімбанк - як переважно корпоративний банк, орієнтований на фінансування експортно-імпортних операцій із частковою присутністю в роздрібному секторі.

У відповідній стратегії також зазначено, що під час роботи з державними підприємствами, держбанкам необхідно буде розглядати кредитування тільки прибуткових держкомпаній на повністю комерційній основі з урахуванням ризиків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА