Інтерфакс-Україна
14:10 03.09.2020

Підвищення мінзарплати може позначитися на обліковій ставці НБУ в 2021 році - банкіри

2 хв читати
Підвищення мінзарплати може позначитися на обліковій ставці НБУ в 2021 році - банкіри

Підвищення на 6% мінімальної зарплати в Україні з 1 вересня 2020 року навряд чи позначиться на рішенні про облікову ставку, проте її збільшення на 20% з нового року є важливим проінфляційним чинником, який впливатиме на рішення про ставку, вважають банкіри, опитані агентством "Інтерфакс-Україна".

"Ефект від підвищення мінімальної заробітної плати має певний часовий лаг. Отже, цього року він буде мінімальним і більшою мірою проявиться вже наступного року, що може створити передумови для зміни монетарної політики", - вважає заступник голови правління банку "Кредит Дніпро" Оксана Шведа.

Як повідомив директор департаменту стратегії Кредобанку Роман Лепак, підвищення мінімальної заробітної плати з вересня братиметься Нацбанком України (НБУ) до уваги, оскільки може потенційно призвести до прискорення інфляції.

Водночас він зазначив, що підвищення становить менше ніж 6%, у зв'язку з чим воно не матиме значного впливу на зростання споживчих цін на тлі уповільнення підвищення зарплат під час карантину.

"Проте при анонсованому урядом підвищенні мінімальної зарплати на 20% з 1 січня це вже помітніше позначиться на інфляції та вимагатиме від НБУ переходу до стриманішої монетарної політики, тобто певного підвищення облікової ставки в першому кварталі 2021 року", - вважає Лепак.

На думку директора корпоративного бізнесу Райффайзен Банку Аваль Руслана Співака, підвищення мінімальної зарплати у вересні, швидше, вплине на утримування облікової ставки на колишньому рівні.

"Перегляд мінімальної зарплати з вересня 2020 року не є дуже значним та істотно не змінить інфляційну траєкторію, тому сам він навряд чи вплине на обґрунтування рішення щодо облікової ставки", - вважає виконавчий директор Національної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова.

Відповідну думку поділяє і CFO Укрексімбанку Сергій Єрмаков. "Підвищення мінімальної зарплати не матиме жодного впливу на облікову ставку", - вважає він.

Водночас, за словами головного економіста Креді Агріколь Банку Олександра Печерицина, підвищення мінімальної заробітної плати справить певний ефект на прискорення інфляції, а також відстежуватиметься центробанком упродовж майбутніх переглядів облікової ставки.

На думку головного менеджера з макроекономічного аналізу казначейства Райффайзен Банку Аваль Сергія Колодія, підвищення мінімальної зарплати до 5 тис. грн є додатковим проінфляційним чинником і, відповідно, посилює аргументацію щодо збереження облікової ставки на незмінному 6-відсоткову рівні.

"Наступні етапи підвищення мінімальної зарплати з 1 січня 2021 року до 6 тис. грн і з 1 липня 2021 року - до 6,5 грн створюють значні проінфляційні очікування", - додав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нацбанк покращив оцінку дефіциту електроенергії на 2025–2027 рр.

Країни G7 та ЄС вже надали Україні $13,6 млрд, забезпечених замороженими активами РФ – Мінфін

Світовий банк надасть Україні грант $70 млн на зміцнення енергосистеми

АРМА передає "Вінницяпобутхім" до ФДМУ для подальшої реалізації

Гороховський та Рогальський переоформили контроль над monobank через кіпрську Crestline Limited

ЄБРР підтвердив надання "Нафтогазу" EUR270 млн кредиту від нього та EUR139 млн гранту від Норвегії на закупівлю газу

Процес перемовин України із зовнішніми комерційними кредиторами заслуговує на довіру – МВФ

Україна з початку квітня 2025р. експортувала 1,9 млн тонн зерна - Мінагрополітики

НБУ прогнозує зростання імпорту газу 2025р до $2,9 млрд через атаки РФ

Галущенко та єврокомісар з енергобезпеки Йоргенсен обговорили потреби українського енергосектору у взаємодії з ЄС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА