07:52 16.09.2020

"Газпром" в 2020 р заплатить близько $ 2 млрд за транзит газу через Україну

2 хв читати
"Газпром" в 2020 р заплатить близько $ 2 млрд за транзит газу через Україну

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв оцінює надходження від ПАТ "Газпром" за транзит російського газу газотранспортною системою (ГТС) України в 2020 році в суму близько $ 2 млрд.

"Я думаю, в цьому році цифра буде близькою до $ 2 млрд", - сказав він в ефірі Youtube-каналу журналістки Яніни Соколової у вівторок ввечері.

Глава "Нафтогазу" зазначив, що закріплений в контракті принцип "качай або плати" в період економічної кризи є важливим для країни в частині отримання гарантованого доходу від надання транзитних послуг.

Як повідомлялося, укладений у 2009 році транзитний контракт між "Нафтогазом України" і "Газпромом" закінчився вранці 1 січня 2020 року. Новий договір між компаніями на організацію транспортування, транспортна угода між "Нафтогазом" і "Оператором ГТС України", а також міжоператорська угода між ОГТСУ і "Газпромом" були підписані 30 грудня 2019 року.

Контракт передбачає транзит у 2020 році мінімум 65 млрд куб. м російського газу, що в добовому обчисленні складає 178 млн куб. м. У 2021-2024 роках транзит повинен скласти по 40 млрд куб. м. Оплата зазначених обсягів є гарантованою навіть у разі меншого прокачування через ГТС України.

Сторони не озвучують прописану в контракті між "Нафтогазом" і "Газпромом" тарифну ставку через конфіденційність, але згідно неофіційно оприлюдненої в мережі інтернет угоди між НАК і "Газпромом", вартість послуги розрахована за ставкою $ 2,66 за 1 тис. куб. м на 100 км.

У разі, якщо "Газпром" захоче транспортувати понад закріплених у контракті гарантованих добових обсягів, він подасть заявку "Нафтогазу", і той додатково купить квартальні, місячні або добові потужності, але з підвищуючими коефіцієнтами, які затверджені українським регулятором НКРЕКП. Такі самі підвищувальні коефіцієнти дзеркально будуть виставлені "Газпрому".

Глава ОГТСУ Сергій Макогон у липні прогнозував, що транзит російського природного газу через територію країни в 2020 році складе 52-55 млрд куб. м при заброньованих 65 млрд куб. м.

Транзит природного газу через ГТС України в січні-серпні 2020 року склав 34,8 млрд куб. м, що на 42% менше, ніж за аналогічний період 2019 року (59,6 млрд куб. м). Незважаючи на значне зниження транзиту в порівнянні з минулим роком, "Газпром" повністю оплачує заброньовані транзитні потужності.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Частина профспілок "ArcelorMittal Кривий Ріг" не погоджується на поетапне підвищення зарплати, виступаючи за її 30%-ве зростання

Україна не розглядає варіант закупівлі російського газу - Вітренко

"Укрзалізниця" розраховує на низьку ціну е/е "Енергоатому" на дозволених Кабміном спецсесіях

Нацбанк знову підвищив прогноз РЕОК гривні на 2021-2023 роки

Україна втратила близько 17 тис. км газорозподільних мереж, які "дивним чином" перейшли у приватну власність

Комітет запропонує вилучити з "ресурсного" законопроекту норми про оподаткування самозахоплених земель - Гетманцев

Упровадження крапельного зрошування в Україні активізується у 2022 р. - Данілов

РНБО розглядає можливість введення тимчасових адміністрацій в обленерго - Данілов

Аукціонна комісія пропонує стартову ціну заводу "Більшовик" майже 1,4 млрд грн

ДТЕК закликав РНБО усунути фактори, що заважають підготовці до опалювального сезону

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА