18:30 07.10.2020

ЄБРР та Україна підписали меморандум про зміцнення корпоративного управління, який зобов'язує "Укравтодор" провести антикорупційну реформу

2 хв читати
ЄБРР та Україна підписали меморандум про зміцнення корпоративного управління, який зобов'язує "Укравтодор" провести антикорупційну реформу

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та уряд України підписали меморандум про взаєморозуміння, в рамках якого як пілот Державне агентство автомобільних доріг України ("Укравтодор") зобов'язується провести антикорупційну реформу.

Як повідомляється у прес-релізі ЄБРР у середу, у меморандумі сторони домовилися підтримувати зусилля з метою поліпшення системи закупівель "Укравтодору" та зміцнення його внутрішнього контролю, політик і процедур, спрямованих на запобігання хабарництву та корупції.

Розпорядження Кабміну від 5 жовтня 2020 року №1216-р про схвалення проекту меморандуму оприлюднено на сайті уряду.

"Партнерство "Укравтодору" та ЄБРР в питанні корпоративного управління та антикорупційних практик - це ще одне свідчення того, що в Україні є політична воля виключити можливості для будь-якої корупції. Крім того, така співпраця з нашими партнерами дасть змогу підвищити ефективність державних інвестицій в інфраструктурні проекти. Уряд продовжує реформу корпоративного управління, керуючись найкращими практиками Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) і розглядає 15 державних підприємств, де планується проведення реформи найближчим часом", - наводить прес-служба слова прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.

За словами керуючого директора ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне, який підписав меморандум від імені банку, "ця співпраця в посиленні антикорупційних заходів у дорожньому секторі стане пілотним проектом і лакмусовим папірцем для впровадження ширшої програми, яку підтримує ЄБРР, щодо запобігання корупції та поліпшення управління для всіх українських державних підприємств та організацій державного сектору".

У рамках цієї угоди Україна зобов'язується впровадити Керівні принципи ОЕСР з корпоративного управління на державних підприємствах, а також прийняти всеосяжну політику державної власності.

Зазначається, що робота із поліпшення корпоративного управління на держпідприємствах і в Держагентстві включатиме в себе перегляд систем управління ризиками, дотримання нормативних вимог (комплаєнс) та внутрішнього аудиту, а також заміну наявних структур незалежними і кваліфікованими фахівцями. Для персоналу проводитиметься навчання з етики та доброчесності. Треті сторони, зокрема підрядники та постачальники, в майбутньому також повинні будуть дотримуватися тих самих антикорупційних принципів.

Крім цього, уряд України та ЄБРР працюватимуть над приведенням систем закупівель на держпідприємствах і в державних агентствах у відповідність із Глобальним стандартом закупівель і постачань Чартерного інституту закупівель та постачання і допомагатимуть їм у проходженні міжнародно визнаної сертифікації у сфері закупівель. Реформа включатиме в себе програми розвитку персоналу та впровадження комплексних електронних систем закупівель, які охоплюватимуть весь інвестиційний цикл від початку до кінця.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА