14:28 22.10.2020

НБУ зберіг облікову ставку на рівні 6%

2 хв читати
НБУ зберіг облікову ставку на рівні 6%

Правління Національного банку України (НБУ) вирішило зберегти облікову ставку на рівні 6%, повідомляється на сайті центробанку в четвер.

"Правління Національного банку ухвалило рішення залишити облікову ставку без змін на рівні 6% річних. Збереження м’якої монетарної політики спрямоване на підтримку економічного відновлення і досягнення цілі з інфляції", - зазначено в повідомленні.

Нацбанк зазначив, що у вересні інфляція залишалася нижчою цільового діапазону (4-6%) - внаслідок збільшення пропозиції продуктів харчування темпи зростання споживчих цін сповільнилися до 2,3% у річному вимірі.

"Цей фактор нейтралізував зворотний тиск на ціни з боку інших чинників: послаблення гривні, подорожчання енергоносіїв, відновлення економічної активності та споживчого попиту", - додав регулятор, уточнивши, що такий баланс різноспрямованих факторів є тимчасовим.

Зазначено, що за попередніми даними онлайн-моніторингу цін НБУ, в поточному місяці інфляція трохи прискорилася.

Нацбанк додав, що незважаючи на незначний ефект відображення девальвації на цінах, інфляційні очікування бізнесу й населення також продовжили погіршуватися, при цьому індекс споживчих настроїв покращився.

Згідно з повідомленням, в умовах високого рівня невизначеності подальша монетарна політика центробанку залежатиме насамперед від розвитку епідемічної ситуації та затверджених параметрів бюджетної політики.

Уточнюється, що якщо пожвавлення внутрішнього попиту і ділової активності виявиться нестійким через збільшення захворюваності, регулятор буде готовий підтримати економіку подальшим зниженням облікової ставки. Водночас Нацбанк також готовий буде підвищити облікову ставку у 2021 році в разі посилення інфляційного тиску.

"Баланс між стимулюванням економіки і підтриманням помірної інфляції буде зберігатися і надалі. Вагомим фактором для рішень Національного банку стануть затверджені параметри фіскальної підтримки економіки, яка передбачається значною й у наступному році", - зазначено в повідомленні.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Держекоінспекція стягнула з "ArcelorMittal Кривий Ріг" понад 11 млн грн за шкідливі викиди в атмосферу

Amazon.com направить $ 500 млн на виплату бонусів співробітникам за роботу в святковий період

Падіння ВВП за підсумками року не повинно перевищувати 5%

"ДТЕК Енерго" завершила 9 міс.-2020 з чистим збитком 19,1 млрд грн

Нацдепозитарій планує у 3,3 раза підвищити базову винагороду незалежним директорам

Курс гривні на міжбанку в п'ятницю послабився до 28,53грн/$1

"Укрзалізниця" домовилася з DHL спільно організовувати контейнерні поїзди, створить логістичний центр для її вантажів у Києві

Україна зможе добитися перенесення точок передачі газу "Газпрому" на кордон із РФ у співпраці з Єврокомісією - "Нафтогаз" та ОГТСУ

У проекті держбюджету-2021 до другого читання пропонується збільшити на 2 млрд грн видатки на Офіс генпрокурора та зменшити на 4 млрд грн видатки на Міносвіти

Українці споживають дедалі менше розчинної кави, віддаючи перевагу зерновій і меленій, - Асканія FMCG

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА