Інтерфакс-Україна
20:00 11.11.2020

Один виробник має в України 10 офіційних та близько 100 нелегальних представників

3 хв читати
Один виробник має в України 10 офіційних та близько 100 нелегальних представників

В Україні у сфері автокомпонентів один виробник представлений десятьма офіційними дистриб’юторами і близько 100 нелегальними, зазначила генеральний директор асоціації імпортерів та дистриб'юторів автокомпонентів Вікторія Черкач під час прес-конференції "Споживачі сказали "так" фіскальному чеку і кешбеку: результати соцопитування українців 29 жовтня - 2 листопада".

Така значна кількість нелегалів на ринку автокомпонентів з одного боку дає можливість споживачу отримати більш-менш прийнятну ціну на товар, але з іншого боку споживач абсолютно не захищений і при купівлі товару йому доводиться покладатись лише на удачу та порядність продавця.

"За даними соцопитування групи "Рейтинг" 63% споживачів не готові купувати автокомпоненти без фіскального чеку та 73% не згодні з відміною фіскальних чеків. Наша галузь ще не фіскалізована і такі цифри є сигналом для влади, що потрібно в сфері автокомпонентів фіскалізацію запроваджувати, що легальний бізнес, як і споживач вимагають цього і просять належним чином захистити їх права", - зазначила Черкач.  

Генеральний директор Асоціації "Українські імпортери побутової електроніки" Софія Арасланова вважає, що в галузі, яку вона представляє, фіскалізація вже працює з 2017 року і результати достатньо помітні, але зупинятись не потрібно.  

"Ми бачимо запит споживача на інформацію та відповідальність продавця. Серед тих, хто має застосунок "Дія", або хоче його встановити, 68% не проти мати у застосунку "Споживач+" із електронними чеками, гарантіями на товар та списком продавців, що мають ідентифікацію як суб’єкти господарської діяльності та не приховують її при зверненні споживачів за поверненням/обміном/гарантійнім ремонтом товару. 62% опитаних споживачів, котрі не мають власної справи, підтримують ідею запровадження фіскального кешбеку, а от серед власників бізнесу таких тільки 42%. Водночас писати скаргу на невидачу фіскального чеку готові тільки 14% опитаних. Такі дані можуть свідчити про те, що фіскальний кешбек може мати превентивний ефект і стати інструментом підвищення відповідальності продавця перед споживачем. Тому у ризикових галузях торгівлі такий механізм повинен почати працювати вже з 1 січня 2021 року", - наголосила Арасланова.

Соціологічна група "Рейтинг"  провела опитування українців (29 жовтня - 2 листопада 2020р), згідно з яким переважна більшість споживачів не готова купувати товари групи ризику без отримання фіскального чеку (понад 60%). Особливо це стосується складних побутових приладів та електроніки, де тих, хто не готовий купувати їх без чеку понад 80%. Також більш ніж 70% не підтримують ініціативу відміни фіскальних чеків при покупці ризикових видів товарів. 48% опитаних переконані: гарантувати безпеку та якість при купівлі товарів та послуг в Україні повинен насамперед підприємець, який продає товар, чи надає послуги. 44% натомість вважають, що це мають бути державні органи з захисту прав споживачів. 53% вважають, що розширення кількості галузей, які мають обов’язково видавати фіскальні чеки призведе до наведення порядку в збиранні податків. 66% підтримують законотворчі ініціативи влади, що викорінюють схеми ухилення бізнесу від сплати податків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

Є певне затягування з призначенням СЕО "Укренерго" через додаткову оцінку кандидатів – глава київського офісу ЕС

Банки Укрсиб та Креді Агріколь проведуть техроботи 24 та 27 травня перед зниженням P2P ліміту до 100 тис. грн

Власник "Парусу" та готелю "Україна" Кріппа може купити Міжнародний виставковий центр

Співвласники Enzym Group та Kormotech, родина Вовк створила Міжнародну наглядову раду для глобальної експансії бізнесу

Експорт українським морським коридором у квітні скоротився на 45%

Україна отримала понад $133 млрд фіндопомоги від партнерів за 3 роки

"Укрнафтобуріння" у 2024р. отримало 1,19 млрд грн чистого прибутку

Очільник Миколаївської ОВА закликав бізнес скористатися грантами, пообіцяв $1000 за повідомлення про хабар

"Укрнафта" розпочинає геологорозвідку на Олеській ділянці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА