Інтерфакс-Україна
20:00 11.11.2020

Один виробник має в України 10 офіційних та близько 100 нелегальних представників

3 хв читати
Один виробник має в України 10 офіційних та близько 100 нелегальних представників

В Україні у сфері автокомпонентів один виробник представлений десятьма офіційними дистриб’юторами і близько 100 нелегальними, зазначила генеральний директор асоціації імпортерів та дистриб'юторів автокомпонентів Вікторія Черкач під час прес-конференції "Споживачі сказали "так" фіскальному чеку і кешбеку: результати соцопитування українців 29 жовтня - 2 листопада".

Така значна кількість нелегалів на ринку автокомпонентів з одного боку дає можливість споживачу отримати більш-менш прийнятну ціну на товар, але з іншого боку споживач абсолютно не захищений і при купівлі товару йому доводиться покладатись лише на удачу та порядність продавця.

"За даними соцопитування групи "Рейтинг" 63% споживачів не готові купувати автокомпоненти без фіскального чеку та 73% не згодні з відміною фіскальних чеків. Наша галузь ще не фіскалізована і такі цифри є сигналом для влади, що потрібно в сфері автокомпонентів фіскалізацію запроваджувати, що легальний бізнес, як і споживач вимагають цього і просять належним чином захистити їх права", - зазначила Черкач.  

Генеральний директор Асоціації "Українські імпортери побутової електроніки" Софія Арасланова вважає, що в галузі, яку вона представляє, фіскалізація вже працює з 2017 року і результати достатньо помітні, але зупинятись не потрібно.  

"Ми бачимо запит споживача на інформацію та відповідальність продавця. Серед тих, хто має застосунок "Дія", або хоче його встановити, 68% не проти мати у застосунку "Споживач+" із електронними чеками, гарантіями на товар та списком продавців, що мають ідентифікацію як суб’єкти господарської діяльності та не приховують її при зверненні споживачів за поверненням/обміном/гарантійнім ремонтом товару. 62% опитаних споживачів, котрі не мають власної справи, підтримують ідею запровадження фіскального кешбеку, а от серед власників бізнесу таких тільки 42%. Водночас писати скаргу на невидачу фіскального чеку готові тільки 14% опитаних. Такі дані можуть свідчити про те, що фіскальний кешбек може мати превентивний ефект і стати інструментом підвищення відповідальності продавця перед споживачем. Тому у ризикових галузях торгівлі такий механізм повинен почати працювати вже з 1 січня 2021 року", - наголосила Арасланова.

Соціологічна група "Рейтинг"  провела опитування українців (29 жовтня - 2 листопада 2020р), згідно з яким переважна більшість споживачів не готова купувати товари групи ризику без отримання фіскального чеку (понад 60%). Особливо це стосується складних побутових приладів та електроніки, де тих, хто не готовий купувати їх без чеку понад 80%. Також більш ніж 70% не підтримують ініціативу відміни фіскальних чеків при покупці ризикових видів товарів. 48% опитаних переконані: гарантувати безпеку та якість при купівлі товарів та послуг в Україні повинен насамперед підприємець, який продає товар, чи надає послуги. 44% натомість вважають, що це мають бути державні органи з захисту прав споживачів. 53% вважають, що розширення кількості галузей, які мають обов’язково видавати фіскальні чеки призведе до наведення порядку в збиранні податків. 66% підтримують законотворчі ініціативи влади, що викорінюють схеми ухилення бізнесу від сплати податків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп оголосив нові тарифи на імпорт товарів із Молдови, Брунею, Філіппін, Іраку, Алжиру та Лівії

Квотування експорту масла в ЄС призвело до зростання цін на внутрішньому ринку - аналітики

СБ надасть ще $116 млн гранту для підтримки системи теплопостачання в Україні – представниця банку на URC-2025

Усі великі трейдери повернулися в Україну і щороку залучають до $15 млрд для експорту українського зерна - УЗА

"Укрнафта" в 2026р планує побудувати 420 МВт газової генерації та великий проєкт CCHP – глава компанії на URC-2025

Україна у 2025/26 МР виростить 83 млн тонн зернових та олійних, що на 5,5% більше, ніж у минулому сезоні – прогноз УЗА

Інфляція в Україні у червні-2025 впала до 0,8%, у річному вимірі - до 14,3% - Держстат

"Укренерго" закликало ощадливо споживати е/е у середу з 16:00 до 22:00

Видача автобусних ліцензій у I пів.-2025 впала до 176 через наповнення ринку та жорсткіші умови видачі – ДСБТ

Мідь оновила історичний максимум на новинах про мита на імпорт у США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА