Інтерфакс-Україна
20:23 17.11.2020

"Енергоатом": Підключення ЗАЕС-2 очікується не пізніше 25 листопада, ЗАЕС-5 - 20 листопада

3 хв читати
"Енергоатом": Підключення ЗАЕС-2 очікується не пізніше 25 листопада, ЗАЕС-5 - 20 листопада

Енергоблок №2 Запорізької атомної станції (ЗАЕС) після ремонту повинен бути підключений не пізніше 25 листопада, а очікуваний термін підключення ЗАЕС-5 - 20 грудня, повідомила НАЕК "Енергоатом" на сайті у вівторок.

"Енергоблок №2 ЗАЕС готовий до набору параметрів і підключення до мережі і перебуває в очікуванні пускової наради за участю Держатомрегулювання, запланованого на 19 листопада. З огляду на це він може бути підключений до мережі не пізніше 25 листопада", - йдеться в повідомленні НАЕК.

Згідно з повідомленням, з огляду на визначені законодавством терміни експлуатації енергоблоків АЕС у понадпроектний період, очікуваний термін підключення ЗАЕС-5 - 20 грудня.

При цьому в "Енергоатомі" зазначили, що саме штучні обмеження виробництва е/е АЕС у квітні-серпні з боку Міністерства енергетики, яке переглянуло прогнозний баланс електроенергії на 2020 рік і скоротило обсяги товарної продукції "Енергоатому" з 80,6 млрд кВт-год до 73,7 млрд кВт-год, призвело до зміщення термінів ремонтної кампанії.

У повідомленні, зокрема, зазначається, що плановий ремонт ЗАЕС-2 через дії міністерства був відстрочений з червня на два місяці.

"Через введені Міненерго необґрунтовані обмеження блок при потужності 1000 МВт видавав тільки 580 МВт, потім на три тижні був виведений у резерв, а далі знову працював з обмеженням майже в 40%. В результаті було зміщено термін використання ядерного палива, і плановий ремонт довелося почати на два місяці пізніше", - роз'яснили в компанії, уточнивши, що в підсумку ремонт закінчився не на початку вересня, як планувалося, а в листопаді.

Аналогічна ситуація сталася і з обслуговуванням ЗАЕС-4 і ЗАЕС-5, йдеться в повідомленні.

В "Енергоатомі" наголосили, що рішення про скорочення виробництва е/е на АЕС "не враховувало ні технічних нормативів їх експлуатації, ні графіків планового ремонту".

"Недалекоглядні рішення міністерства цей графік зламали, що призвело до зміщення регламентних робіт на Запорізькій і Рівненській АЕС", - підкреслили в НАЕК.

Крім того, балансові обмеження виробництва атомної енергії, які з подавання Міненерго були підтримані Антикризовим штабом, призвели до щомісячних збитків НАЕК на рівні 1-1,5 млрд грн, зазначено в повідомленні "Енергоатому".

Результатом рішень Міненерго, на думку НАЕК, стало зростання виробництва е/е на теплових станціях, "які в періоди максимального штучного обмеження потужності АЕС перевищували, як правило, зазвичай найбільшу частку атомної генерації".

Водночас в НАЕК зазначили, що незважаючи на штучні перепони, компанія завжди виконувала і навіть перевиконувала встановлені міністерством норми виробництва е/е. Так, у листопаді при встановленій нормі в 6,085 млрд кВт-год виробленої АЕС за прогнозами складе 6,101 млрд кВт-год.

"Укотре наголошуємо неприпустимість прийняття некомпетентних рішень, надання викривленої і необ'єктивної інформації щодо ситуації в галузі та інформаційних атак на "Енергоатом", - резюмували в НАЕК, зазначивши, що такі дії можуть призвести до повного розбалансування енергосистеми і непередбачених наслідків.

Як повідомлялося, Міненерго цього ж дня обвинуватило НАЕК "Енергоатом" у зриві ремонтної кампанії 2020 року, що, на його думку, і призвело до зниження виробництва атомної електроенергії, а в наслідку до зростання ціни ресурсу на ринку.

За даними НАЕК на 17 листопада, на атомних станціях України в роботі 10 із 15 енергоблоків, енергоблоки №2, 5 ЗАЕС, енергоблок №3, 4 РАЕС і енергоблок №2 ХАЕС - перебувають у ремонті.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА