16:52 18.11.2020

"Метінвест" з афілійованими компаніями став власником 100% акцій "Запоріжвогнетрив" у результаті процедури squeeze-out

3 хв читати
"Метінвест" з афілійованими компаніями став власником 100% акцій "Запоріжвогнетрив" у результаті процедури squeeze-out

- Metinvest B.V. (Нідерланди), материнська компанія гірничо-металургійної групи "Метінвест", разом з афілійованими структурами став власником 100% акцій ПрАТ "Запоріжвогнетрив", найбільшого в Україні підприємства з виробництва вогнетривких виробів, у результаті процедури squeeze-out.

"Справді, група "Метінвест", спільно із "Запоріжсталлю" тв іншою компанією стали власником 100% акцій", - підтвердили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі групи.

Як повідомлялося, кіпрська Barlenco Ltd., афільована з групою "Метінвест", у серпні поточного року скерувала міноритаріям ПрАТ "Запоріжвогнетрив" безвідкличні пропозиції про примусовий викуп акцій (squeeze-out) за ціною 20 грн за кожну за їх номінальної вартості 13 грн.

При цьому, за даними "Запоріжвогнетрив" на 17 листопада 2020 року, частка Barlenco Ltd. зросла з 0,413379% до 5,404338%.

Раніше повідомлялося, що Metinvest наростив свою частку в ПрАТ "Запоріжвогнетрив" до 50,79%.

Barlenco Ltd 6 липня 2020 року відповідно до закону "Про акціонерні товариства" заявила про намір скористатися правом на примусовий викуп акцій (squeeze-out) у міноритаріїв ПрАТ "Запоріжвогнетрив". До того "Запоріжвогнетрив" 6 липня отримав повідомлення від акціонерів про досягнення домінувального контрольного пакета акцій ПрАТ, яке сталося 3 липня 2020 року.

"Між компанією Metinvest B.V., ПАТ "Запорізький металургійний комбінат "Запоріжсталь" і компанією Barlenco Ltd. укладено договір, згідно з яким Barlenco Ltd. виступає суб'єктом реалізації прав, передбачених ст. 65 закону "Про акціонерні товариства" для заяви вимоги (про викуп акцій міноритаріїв - ІФ)", - констатувалося тоді в повідомленні.

Згідно з документом, Metinvest B.V. (Нідерланди) до досягнення домінувального контрольного пакета акцій товариства належало 2 млн 650,697 тис. од. акцій, що становило 45,385539% від загальної кількості акцій (статутного капіталу) "Запоріжвогнетриву", меткомбінату "Запоріжсталь" - 2 млн 874,068 тис. од. акцій (49,210123% КК), кіпрська компанія Barlenco Ltd. не мала акцій підприємства.

Після набуття статусу власника домінувального пакету акцій частки Metinvest B.V. і "Запоріжсталі" збереглися такими самими (2 млн 650,697 тис. од. акцій, або 45,385539%, і 2 млн 874,068 тис. од. акцій, або 49,210123% відповідно). При цьому Barlenco Ltd. стала власником 24,143 тис. од. акцій, що становить 0,413379% КК.

І уточнювалося, що тоді в сукупності групі "Метінвест" прямо й опосередковано належало 95,009040% акцій ПрАТ "Запоріжвогнетрив".

Також зазначалося, що найвища ціна акції, за якою заявник вимоги, його афілійовані особи або треті особи, що діють спільно з ним, купували акції ПрАТ протягом 12 місяців, що передують даті придбання домінувального контрольного пакета акцій, - 20 грн за одну просту іменну акцію ПрАТ "Запоріжвогнетрив".

У групі "Метінвест" тоді агентству "Інтерфакс-Україна" підтвердили плани про викуп акцій у міноритаріїв.

"Метінвест" є вертикально інтегрованою гірничодобувною групою компаній. Його основні акціонери - група СКМ (71,24%) і "Смарт-холдинг" (23,76%), які спільно керують компанією.

ТОВ "Метінвест Холдинг" - керуюча компанія групи "Метінвест".

"Запоріжвогнетрив" - найбільше в Україні підприємство з виробництва вогнетривких виробів і матеріалів високої якості. Виробляє шамотні, муллітокремнеземні, муллітові, муллітокорундові, периклазові, периклазохромітові вироби, карбідокремнієві електронагрівачі та неформовані вогнетривкі матеріали. Продукція підприємства широко використовується в Україні, а також у країнах СНД, Європи, Азії та Африки.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ціна ВВП-варантів та єврооблігацій України підскочила на новині про відведення військ РФ

Прогрес у вакцинації прокладе шлях до економічного підйому - Лагард

Промвиробництво в Україні в березні-2021 зросло на 2,1% - Держстат

"Укрзалізниця" та Pesa співпрацюватимуть у рамках відновлення дизель-поїздів польського виробництва

Голову правління "Місто Банку" викрито на поданні неправдивих звітностей до Нацбанку

"Укрпошта" почала приймати електронні документи у "Дії" для оплати платежів від 5 тис. грн

Україна у відповідь на дискримінацію впровадить 35-відсоткове спецмито на імпорт автобусів і вантажівок із Білорусі

Мінфін пропонує втричі підняти податок на викиди CO2 і вдесятеро за вісім років - на скиди у воду

Шмигаль розраховує на подальше розширення прямого фінансування Міжнародною фінансовою корпорацією місцевих органів влади

Уряд України затвердив здійснення національної інвентаризації лісів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА