16:52 18.11.2020

"Метінвест" з афілійованими компаніями став власником 100% акцій "Запоріжвогнетрив" у результаті процедури squeeze-out

3 хв читати
"Метінвест" з афілійованими компаніями став власником 100% акцій "Запоріжвогнетрив" у результаті процедури squeeze-out

- Metinvest B.V. (Нідерланди), материнська компанія гірничо-металургійної групи "Метінвест", разом з афілійованими структурами став власником 100% акцій ПрАТ "Запоріжвогнетрив", найбільшого в Україні підприємства з виробництва вогнетривких виробів, у результаті процедури squeeze-out.

"Справді, група "Метінвест", спільно із "Запоріжсталлю" тв іншою компанією стали власником 100% акцій", - підтвердили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі групи.

Як повідомлялося, кіпрська Barlenco Ltd., афільована з групою "Метінвест", у серпні поточного року скерувала міноритаріям ПрАТ "Запоріжвогнетрив" безвідкличні пропозиції про примусовий викуп акцій (squeeze-out) за ціною 20 грн за кожну за їх номінальної вартості 13 грн.

При цьому, за даними "Запоріжвогнетрив" на 17 листопада 2020 року, частка Barlenco Ltd. зросла з 0,413379% до 5,404338%.

Раніше повідомлялося, що Metinvest наростив свою частку в ПрАТ "Запоріжвогнетрив" до 50,79%.

Barlenco Ltd 6 липня 2020 року відповідно до закону "Про акціонерні товариства" заявила про намір скористатися правом на примусовий викуп акцій (squeeze-out) у міноритаріїв ПрАТ "Запоріжвогнетрив". До того "Запоріжвогнетрив" 6 липня отримав повідомлення від акціонерів про досягнення домінувального контрольного пакета акцій ПрАТ, яке сталося 3 липня 2020 року.

"Між компанією Metinvest B.V., ПАТ "Запорізький металургійний комбінат "Запоріжсталь" і компанією Barlenco Ltd. укладено договір, згідно з яким Barlenco Ltd. виступає суб'єктом реалізації прав, передбачених ст. 65 закону "Про акціонерні товариства" для заяви вимоги (про викуп акцій міноритаріїв - ІФ)", - констатувалося тоді в повідомленні.

Згідно з документом, Metinvest B.V. (Нідерланди) до досягнення домінувального контрольного пакета акцій товариства належало 2 млн 650,697 тис. од. акцій, що становило 45,385539% від загальної кількості акцій (статутного капіталу) "Запоріжвогнетриву", меткомбінату "Запоріжсталь" - 2 млн 874,068 тис. од. акцій (49,210123% КК), кіпрська компанія Barlenco Ltd. не мала акцій підприємства.

Після набуття статусу власника домінувального пакету акцій частки Metinvest B.V. і "Запоріжсталі" збереглися такими самими (2 млн 650,697 тис. од. акцій, або 45,385539%, і 2 млн 874,068 тис. од. акцій, або 49,210123% відповідно). При цьому Barlenco Ltd. стала власником 24,143 тис. од. акцій, що становить 0,413379% КК.

І уточнювалося, що тоді в сукупності групі "Метінвест" прямо й опосередковано належало 95,009040% акцій ПрАТ "Запоріжвогнетрив".

Також зазначалося, що найвища ціна акції, за якою заявник вимоги, його афілійовані особи або треті особи, що діють спільно з ним, купували акції ПрАТ протягом 12 місяців, що передують даті придбання домінувального контрольного пакета акцій, - 20 грн за одну просту іменну акцію ПрАТ "Запоріжвогнетрив".

У групі "Метінвест" тоді агентству "Інтерфакс-Україна" підтвердили плани про викуп акцій у міноритаріїв.

"Метінвест" є вертикально інтегрованою гірничодобувною групою компаній. Його основні акціонери - група СКМ (71,24%) і "Смарт-холдинг" (23,76%), які спільно керують компанією.

ТОВ "Метінвест Холдинг" - керуюча компанія групи "Метінвест".

"Запоріжвогнетрив" - найбільше в Україні підприємство з виробництва вогнетривких виробів і матеріалів високої якості. Виробляє шамотні, муллітокремнеземні, муллітові, муллітокорундові, периклазові, периклазохромітові вироби, карбідокремнієві електронагрівачі та неформовані вогнетривкі матеріали. Продукція підприємства широко використовується в Україні, а також у країнах СНД, Європи, Азії та Африки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Monobank відкриває рахунки для бізнесу та розширює свої послуги

"Енергоатом" уклав кредитну угоду на 181 млн фунтів під фінансування постачань Urenco ядерних матеріалів

Україна в рамках Grain from Ukraine відправила з портів Одеси 25 суден зі 160 тис. тонн агропродукції

Аграрії та депутати розроблять законопроєкт щодо зниження акцизів на пальне для аграрного сектору

БЕБ припинило роботу восьми нелегальних АЗС у Київській області

НБУ із серпня вилучатиме з обігу банкноти 500 грн зразка 2003-2007 рр.

"Епіцентр" збільшить потужності заводу керамічної плитки до 12,5 млн кв. м на рік

Україна і комітет кредиторів погодилися про списання 37% боргу за євробондами і заміну ще 23% спецоблігаціями

Україна досягла домовленостей із Комітетом власників євробондів про реструктуризацію - Шмигаль

"ArcelorMittal Кривий Ріг" заявляє про масові перевірки ТЦК на шляхах до підприємства, що стало причиною збою у виробництві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА