Інтерфакс-Україна
16:45 24.12.2020

"Мотор Січ" розпочала льотні випробування лопатей для вертольотів

2 хв читати
"Мотор Січ" розпочала льотні випробування лопатей для вертольотів

ПАТ "Мотор Січ" у четвер на своєму льотно-випробному комплексі розпочало льотні випробування композитних лопатей для вертольотів Мі-8 і металевих - для Мі-24 українського виробництва.

"Це визначна подія для України, адже вона увійшла в п’ятірку держав світу, які виготовляють лопаті для важких вертольотів! А це означає, ми маємо нові можливості для української армійської авіації та перспективи для розвитку експортних ринків", - прокоментував цю подію на своїй сторінці у Facebook віце-прем'єр - міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський із Запоріжжя.

За його словами, для організації виробництва запорізькі авіабудівники придбали унікальне високотехнологічне обладнання, аналогів якому немає на території України, а також було підготовлено персонал для роботи з ним.

Як уточнило місцеве видання sky.zp.ua, зі створенням лопатей "Мотор Січ" змогла завершити повний цикл виготовлення вертольотів. Загалом планується запустити в серійне виробництво близько 60 комплектів лопатей на рік, а у 2021 році в ході пілотного проекту — 20.

"Кожен комплект лопатей виробляється під певну вагову характеристику вертольотів. Ми говоримо сьогодні переважно про важкі вертольоти. Лопаті для них виробляли раніше тільки США, Росія і Китай. Сектор важких вертольотів займає 17% від загальної кількості вертольотів, що випускаються, і це досить великий показник", - наводить видання слова президента "Мотор Січі" В'ячеслава Богуслаєва.

На події був присутній, окрім Уруського, головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак.

За його словами, всі вертольоти Мі-24, а це чотири бригади армійської авіації, очікують цих лопатей. "Вертольоти й пілоти в нас були, а ось лопатей раніше не було. Сьогодні ми побачили перші вертольоти з українськими лопатями, які піднялися в повітря. У нас уже є плани спільно з ПАТ "Мотор Січ", і ми сподіваємося, що вже в 2021 році нам вдасться серйозно підняти парк бойових вертольотів", - цитує головнокомандувача sky.zp.ua.

Державні випробування заплановані на 2021 рік - оцінку виконуватиме Державний інститут випробувань і сертифікації озброєння і військової техніки, а також Міноборони, після чого буде ухвалено рішення про серійне виробництво.

Представники підприємства зазначили, що паралельно працюють над створенням легких вертольотів, створених переважно з композитних матеріалів повністю з українськими комплектуючими.

ПАТ "Мотор Січ" - один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію до більше ніж 100 країн світу.

Підприємство в січні-вересні 2020 року отримало 930,2 млн грн чистого прибутку, тоді як за аналогічний період 2019 року чистий збиток становив 532,7 млн грн. Чистий дохід "Мотор Січі" зріс на 20,2% - до 7 млрд 679,5 млн грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА