Інтерфакс-Україна
12:08 31.12.2020

НБУ в 2021 р. слід було б стримувати волатильність курсу гривні в межах 5% - Устенко

2 хв читати
НБУ в 2021 р. слід було б стримувати волатильність курсу гривні в межах 5% - Устенко

Радник президента України Олег Устенко вважає доцільним утримання волатильності курсу гривні Національним банком у 2021 році в межах 5% нинішнього показника, не відступаючи при цьому від політики інфляційного таргетування.

"Інфляційне таргетування залишається основним для НБУ, але був би непоганий розклад, якби НБУ ефективно користувався своїми золотовалютними резервами, щоб не повторювалися значні коливання курсу", - сказав Устенко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"У моєму розумінні +/-5% - це допустимі коливання", - додав радник президента.

Він навів приклад коливання курсу упродовж 2020 року.

"Курс гривні міг відхилятися мало не до 22 грн/$, а потім підходити до позначки, близької до 29 грн/$", - зазначив Устенко, наголошуючи на необхідності прогнозованого курсу гривні.

"Я бачу ризики того, що гривня може опинитися під серйозним тиском на зміцнення вже в першій половині наступного року на тлі позитивної динаміки сировинних ринків", - пояснив радник президента.

"Як мінімум місяць спостерігається позитивна динаміка за сировинними ринками, на яких спеціалізується Україна. Це означає, що наші металурги й аграрії отримуватимуть більше виручки від реалізації продукції. Більший обсяг експортної виручки створить додаткову пропозицію валюти при фіксованому обсязі попиту", - додав він.

Водночас, вважає експерт, після потенційного зміцнення курс національної валюти в Україні в другій половині року може повернутися до девальвації.

"На тлі можливого зміцнення гривні покаже зростання імпорт. Тобто ринок гойднеться в інший бік. Щоб не було цього розгойдування, НБУ слід було б провадити грамотну політику. Спочатку стерилізувати ринок, викуповуючи валюту та поповнюючи резерви, а в другій половині року використати ці резерви на коливання у зворотний бік", - пояснив свою позицію Устенко.

Зростання економіки в 2021 році зумовить зростання інфляції, а це, у свою чергу, приведе центробанк до необхідності підвищувати облікову ставку, прогнозує експерт.

"Мене не здивує зростання інфляції на 1-2 процентні пункти. Таке зростання інфляції, з одного боку, очікуване, а з іншого боку, воно навряд чи дасть змогу утримувати облікову ставку на нинішньому низькому рівні. Я допускаю переміщення в обліковій ставці у бік збільшення, хоча, можливо, в першій половині року вона залишиться на поточному рівні", - зазначив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА