12:43 16.04.2022

Радник Зеленського оцінив дефіцит держбюджету України в $8 млрд/міс., закликав партнерів збільшити фіндопомогу

2 хв читати
Радник Зеленського оцінив дефіцит держбюджету України в $8 млрд/міс., закликав партнерів збільшити фіндопомогу

Радник президента України з економічних питань Олег Устенко в інтерв'ю виданню The New Yorker оцінив дефіцит українського бюджету на рівні близько $8 млрд на місяць, тоді як раніше міністр фінансів Сергій Марченко прогнозував його на квітень-травень в $5-7 млрд на місяць.

"Падіння нашої економіки внаслідок ворожої агресії значне. Майже половина наших підприємств працює не в повну потужність. Наші бюджетні надходження суттєво впали, а бюджетний дефіцит збільшився. Цей дефіцит потрібно фінансувати", - сказав Устенко.

За його словами, для України в нинішніх умовах було б недоцільним робити запозичення на міжнародних фінансових ринках для покриття цього дефіциту, але якщо країни "Великої сімки" нададуть $50 млрд нового фінансування, це дасть змогу вирішити проблему дефіциту, принаймні, ще на шість місяців.

"Нам потрібна додаткова фінансова підтримка, зокрема зі Сполучених Штатів. Звичайно, США були дуже люб'язні, надавши нам зброю. Але цього мало", - зазначив радник глави Української держави.

Він також закликав США та інших членів G7 надати велику фінансову підтримку українському уряду, який і фінансує оборону в умовах війни, і продовжує соціальні виплати і підтримку свого населення.

Водночас він наголосив, що першочерговим завданням є запровадження енергетичного ембарго, оскільки воно б'є по найбільш вразливому місцю РФ.

"Ми говоримо: погляньте, ви припиняєте закупівлю російської ікри. Однак те, що справді може завдати удару по російській військовій машині - це нафта. А з нафтою досі нічого не сталося – тривають постійні розмови, які так ні до чого і не привели", – сказав Устенко.

За його словами, деякі європейські країни почали купувати навіть більше російського газу і нафти, ніж до війни. Хоча це може пояснюватися і тим, що ці країни намагалися нарощувати свої енергетичні запаси в очікуванні ембарго, яке, на їхню думку, буде запроваджено.

Радник президента України визнав, що Німеччина та Франція – дві найбільші економіки ЄС – скоротили імпорт російської нафти з початку війни, але зазначив, що вони все ще купують великі обсяги цього енергоносія.

На думку Устенка, Вашингтон повинен посилити тиск на своїх європейських союзників, щоб вони приєдналися до енергетичного ембарго.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Єврооблігації України за тиждень подешевшали в середньому ще на 8,5%

Ціна перетину для експорту електроенергії до Румунії на 4 липня рекордно підвищилася до 17,3 млн грн

"Укртранснафта" виплатила "Нафтогазу" 283 млн грн дивідендів за 2021 рік

Зниження втричі нормативу сплати дивідендів "Нафтогазом" вивільнило 8,5 млрд грн на закупівлю газу – Вітренко

"Чистий" продаж валюти Нацбанком цього тижня трохи зріс - до $986 млн

Україна скасувала ліцензування експорту пшениці та квотування експорту азотних добрив, дозволила експорт вівса

Україна отримала від Німеччини грант на EUR1 млрд

Залишки освітньої субвенції на рахунках місцевих бюджетів становлять 10,2 млрд грн

Єврокомісія скасовує мита та ПДВ на ввезення життєво важливих товарів для українців

Рада дозволила роботодавцям звільняти працівників через неможливість забезпечити умови праці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА