Інтерфакс-Україна
15:44 05.01.2021

Зниження обсягів ПЛР-тестування на COVID-19 можна пояснити запуском тестів на антиген, на зниження захворюваності це не впливає - KSE

2 хв читати
Зниження обсягів ПЛР-тестування на COVID-19 можна пояснити запуском тестів на антиген, на зниження захворюваності це не впливає - KSE

Зниження обсягів ПЛР-тестування на COVID-19 можна пояснити запуском тестів на антиген, проте на рівень захворюваності зниження кількості тестів не впливає, вважають експерти Київської школи економіки (KSE).

Керівник ключових проектів KSE Юрій Ганиченко під час щотижневого брифінгу KSE, зокрема, звернув увагу, що наприкінці 2020 року було відзначено зниження кількості ПЛР-тестів.

"Це зниження частково пояснюється тим, що з середини грудня було прийнято новий підхід до тестування осіб, що підпадають під підозру на COVID-19, за результатами тесту на антиген було дозволено не дублювати ці результати ПЛР-тестом", - сказав він.

Водночас Ганиченко наголосив, що зниження кількості ПЛР-тестувань можна пояснити також тим, що "почали менше направляти на тестування", але наразі немає підтверджень впливу цього чинника.

При цьому він зазначив, що з 9 грудня кількість виявлених випадків перебуває "на своєрідному плато 10-12 тис. випадків".

"Ми можемо сказати, що з грудня не було значних змін у захворюваності, попри те, що виявлених випадків стало менше в офіційній статистиці", - сказав він.

У свою чергу керівник центру економіки охорони здоров'я KSE, екс-заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк зазначив, що наразі "природу цього плато до кінця не вивчено".

"Дуже важливо уникати ілюзії того, що якісь індикатори і заходи на щось впливали. З листопада до січня вжиті заходи жили своїм життям, а статистика своїм. Причина цього - надзвичайно низьке виявлення і те, що ми надзвичайно мало тестуємо. Через нашу систему тестування ми бачимо лише малу частку реальності, вона стосується тільки дуже хворих людей", - сказав він.

Коментуючи доцільність запровадження карантину з 8 січня, Ковтонюк зазначив, що "карантин - це екстрений захід, дуже дивно планувати екстрений захід, рішення відкласти карантин здавалось дивним".

"Говорити, чи потрібен карантин зараз, дуже важко, тому що логіку такого рішення зрозуміти важко з точки зору контролю за пандемією, доки в Україні немає зростання захворюваності, а ми бачимо, що зростання немає", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нацбанк повертає повноцінний нагляд за дотриманням валютних лімітів і нормативів капіталу

Уряд розширив на 25 позицій перелік товарів із вимогою локалізації у публічних закупівлях

Ощадбанк надав муніципалітетам майже 3 млрд грн з початку повномасштабної війни

Україна законодавчо розширить Єдину базу даних операцій з нерухомістю до кінця року – програма з МВФ

Фіксований податок на нерухомість показує більшу ефективність для розвитку громад ніж пайовий внесок - думка

НКЦПФР відмовила продовжити термін дії інвестфонду Порошенка на 20 років

Вакантні посади в Раді НБУ планують заповнити до кінця липня – меморандум з МВФ

Зеленський підписав закон щодо адміністративної відповідальності за порушення митних правил

МВФ несуттєво змінив негативний сценарій в оновленій програмі з Україною та допускає його погіршення

Молочні продукти в червні продовжили дорожчати, крім найдешевшого сегменту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА