18:14 27.01.2021

Мінінфраструктури пропонує затвердити нову методику розрахунку розмірів ставок портових зборів

2 хв читати
Мінінфраструктури пропонує затвердити нову методику розрахунку розмірів ставок портових зборів

Міністерство інфраструктури України пропонує затвердити нову методику розрахунку розмірів ставок портових зборів у морських портах, а також порядок справляння, обліку та використання коштів від портових зборів, окрім використання коштів від адміністративного збору.

Як повідомляється на сайті міністерства, запропонована до публічного обговорення версія проекту наказу "Про деякі питання портових зборів" доопрацьована з урахуванням зауважень, наданих представниками бізнес-спільноти, а також Антимонопольним комітетом України і Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Мета документа - забезпечити оптимізацію системи портових зборів та привести їх до конкурентного рівня.

"Крім того, модернізація системи справляння портових зборів на основі запропонованого проекту дасть змогу утримувати і здійснювати розвиток морських портів, каналів, маяків та інших засобів навігаційного забезпечення на рівні, відповідному національним інтересам і вимогам безпеки мореплавства, утримувати і розвивати систему пошуку й порятунку на морі - з урахуванням найкращого світового досвіду", - наголосили в міністерстві.

Згідно з оприлюдненими проектами наказу, методики розрахунку і порядку справляння портових зборів, розрахунок розмірів ставок здійснюється відповідно до запланованих обсягів перевалки вантажів у морських портах, згідно з якими визначається сумарна валова місткість суден, економічно обґрунтованих операційних, фінансових та інших витрат періоду і нормативу рентабельності (інвестиційної складової частини).

Ставки корабельного, причального і санітарного зборів визначаються для кожного морського порту, а канального - для кожного судноплавного каналу.

Ставка якірного збору для всіх морських портів приймається зі значенням на рівні "нуль", а витрати на утримання якірних стоянок у межах акваторії морського порту враховуються під час визначення ставки корабельного збору.

Ставки адміністративного і маякового зборів визначаються на єдиному рівні для всіх морських портів України.

Ставки портових зборів визначаються в доларах США за курсом Нацбанку, встановленому на момент розрахунку.

Перегляд розмірів ставок портових зборів пропонується здійснювати не рідше одного разу на три роки. При цьому в разі більше ніж 10-відсоткового відхилення значень показників, відображених у звітності, перегляд здійснюється в році, наступному за роком, в якому було виявлено такі відхилення.

Перегляд розмірів ставок портових зборів може бути достроково ініційований одержувачем портових зборів, але не пізніше ніж за шість місяців до терміну завершення періоду дії ставок портових зборів і початку розробки нових ставок портових зборів.

Введення в дію оновлених ставок портових зборів пропонується здійснювати, розпочинаючи період з 1 січня року, наступного за роком затвердження розміру ставок портових зборів.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА