Інтерфакс-Україна
16:34 05.02.2021

Україна виконає інвентаризацію земель у зоні відчуження

2 хв читати

Україна виконає інвентаризацію земель зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (Іванківський і Поліський райони Київської обл.), ідеться у розпорядженні Кабінету Міністрів №79-р від 20 січня 2021 року.

"Уповноважити Державне агентство з управління зоною відчуження (ДАЗВ) бути замовником робіт із розробки технічної документації з землеустрою щодо інвентаризації зазначених земель з урахуванням вимог державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою", - зазначається в тексті розпорядження.

Як раніше повідомило ДАЗВ, затвердження розпорядження №79-р забезпечить ефективне здійснення державного контролю за використанням і охороною земель на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення.

Завдяки виконанню робіт з інвентаризації буде визначено місця розташування об'єктів землеустрою, їхні межі та розміри й виявлено землі, які не використовуються або використовуються нераціонально. Також будуть встановлені кількісні та якісні характеристики земель, необхідні для ведення Державного земельного кадастру.

Крім того, інвентаризація дасть змогу чітко визначити зовнішні та внутрішні межі Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

У грудні 2020 року ДАЗВ розробила Стратегію розвитку територій зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення, основним вектором якої є перехід від програми ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи до ефективного використання можливостей території зони відчуження.

Загальна спрямованість документа полягає в комплексному промисловому розвитку - і пов'язаному, і не пов'язаному з ядерною енергетикою.

Стратегія передбачає створення в зоні відчуження території спеціального промислового використання, створення можливостей для розміщення підприємств із переробки й утилізації всіх видів неядерних відходів, а також розміщення майданчика з будівництва ядерних малих модульних реакторів.

Окрім цього, документ передбачає розміщення на території зони відчуження об'єктів відновлюваної енергетики, зокрема водневої.

Ще одним із напрямів стратегії є використання накопиченого наукового потенціалу з поводження з радіоактивними відходами з розвитком наукового потенціалу загалом. Зокрема, на території зони планується створити міжнародний науково-дослідний хаб, у рамках якого буде сформовано базу даних для об'єктивної оцінки та прогнозу радіоекологічної та радіобіологічної ситуації в зоні.

Як повідомлялося, в грудні минулого року Vodafone на території зони відчуження розширив покриття високошвидкісним мобільним інтернетом 4G у діапазоні 900 Мгц (LTE900), що було обумовлене підготовкою до запуску пілотного проекту моніторингу пожежної безпеки.

Тимчасовим виконувачем обов'язків голови Державного агентства України з управління зоною відчуження розпорядженням Кабінету Міністрів №54-р від 27 січня 2021 року призначено Андрія Пляцка.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нацбанк покращив оцінку дефіциту електроенергії на 2025–2027 рр.

Країни G7 та ЄС вже надали Україні $13,6 млрд, забезпечених замороженими активами РФ – Мінфін

Світовий банк надасть Україні грант $70 млн на зміцнення енергосистеми

АРМА передає "Вінницяпобутхім" до ФДМУ для подальшої реалізації

Гороховський та Рогальський переоформили контроль над monobank через кіпрську Crestline Limited

ЄБРР підтвердив надання "Нафтогазу" EUR270 млн кредиту від нього та EUR139 млн гранту від Норвегії на закупівлю газу

Процес перемовин України із зовнішніми комерційними кредиторами заслуговує на довіру – МВФ

Україна з початку квітня 2025р. експортувала 1,9 млн тонн зерна - Мінагрополітики

НБУ прогнозує зростання імпорту газу 2025р до $2,9 млрд через атаки РФ

Галущенко та єврокомісар з енергобезпеки Йоргенсен обговорили потреби українського енергосектору у взаємодії з ЄС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА