20:10 04.03.2021

Підприємці пропонують ВР знизити плату за користування платіжними терміналами, щоб знизити ціни - заява УРБ

2 хв читати
Підприємці пропонують ВР знизити плату за користування платіжними терміналами, щоб знизити ціни - заява УРБ

Українська рада бізнесу (УРБ) закликає Верховну Раду ухвалити закон про зниження плати за розрахунки за допомогою платіжних терміналів у торговельних мережах, йдеться в заяві, оприлюдненій на її офіційному сайті.

УРБ закликає народних депутатів розглянути вже зареєстровані у ВР законопроекти та на їхній основі розробити новий, який врегулює питання зниження ставок еквайрингу та інтерчейнджу до європейського рівня.

"Зважаючи на монополізацію ринку цих послуг та багаторічну бездіяльність АМКУ, вважаємо прийнятним заходом пряме законодавче регулювання тарифів на еквайринг та інтерчейндж (до 0,5% та 0,3% відповідно). З метою розвитку безготівкових розрахунків, імплементації норм європейського законодавства, підтримки бізнесу під час пандемії закликаємо народних депутатів розглянути законопроекти №4178 та №4178-1 і на їхній основі напрацювати 4178-д, який врегулює питання зниження ставок на еквайринг та інтерчейндж до європейського рівня в оптимальний спосіб", - йдеться в заяві.

В УРБ зазначають, що в Україні міжбанківський збір чи не найвищий в країнах Європи. "В Україні ця ставка сягає 2,4%, за середньої близько 2%. (...) Так, у країнах-членах ЄС міжбанківський збір (інтерчейндж), який є найбільшою комісією за адміністрування кожної проведеної операції, обмежений положеннями регламенту №2015/751 від 29.04.2015 р. та, як наслідок, становить 0,2-0,3%. До прикладу, згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті Mastercard, розмір комісії інтерчейндж при розрахунку споживачів платіжними картками (Consumer Card Interchange Fees) в Італії, Бельгії, Австрії, Франції, Німеччині, Латвії, Болгарії становить від 0,2 до 0,3%, а іноді для сфери ритейлу - 0%, в Узбекистані - base 0,75%, у Туреччині коливаються від 0,65 до 1,32%, у Республіці Білорусь - від 0,3 до 0,8% тощо", - йдеться в заяві.

У схожій ситуації інші країни світу, зазначають в УРБ, вдалися до суттєвих обмежувальних антимонопольних заходів. "Наприклад, канадський банківський регулятор запровадив обмеження тарифу, ЄС запровадив законодавчі обмеження тарифів, Верховний суд Великої Британії постановив, що плата за транзакції, встановлені Visa та Mastercard, порушувала закони про конкуренцію тощо", - зазначають автори заяви.

На думку УРБ, зниження вартості платежів дасть змогу і знизити ціни на товари, і підтримати малий та середній бізнес, які найбільше страждають від наслідків пандемії.

 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Суд переніс на 25 квітня розгляд позову про повернення акцій ПриватБанку Коломойському

Sales of hryvnia govt bonds at auctions fall to UAH 216 mln

Ціна біткойна перевищила $63 тис. напередодні IPO Coinbase

"Енергоатом" може вимагати компенсації у держави за виконання ПСО із забезпечення е/е населення - Котін

Термін експлуатації більшості діючих енергоблоків українських АЕС може бути продовжений до 60 років - "Енергоатом"

Мінрегіон розробив проекти порядків визначення вартості будівництва, проектних робіт та їхньої експертизи

Суд переніс на 27 квітня розгляд апеляції ПриватБанку на рішення Госпсуду за позовами НЗФ

Курс біткойна поставив новий рекорд, здолавши позначку в $62 тис.

Шмигаль доручив міністерствам розробити модель забезпечення суспільних інтересів у роботі ринку газу

"Укрзалізниця" через низький попит тимчасово скасовує три поїзди до Закарпаття

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА